Wybierz region

Wybierz miasto

  Rejsy roku

  Autor: Mariusz KURZAJCZYK

  2006-05-22, Aktualizacja: 2006-05-22 11:41

  Jacht Klub Nord z Ostrowa oraz kaliszanin Przemysław Mączkowski odebrali nagrody za osiągnięcia żeglarskie roku 2005. Wyróżnienia zostały wręczone podczas uroczystego otwarcia sezonu żeglarskiego Kaliskiego ...

  Jacht Klub Nord z Ostrowa oraz kaliszanin Przemysław Mączkowski
  odebrali nagrody za osiągnięcia żeglarskie roku 2005.

  Wyróżnienia zostały wręczone podczas uroczystego otwarcia sezonu żeglarskiego Kaliskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i Yacht Klubu Polski Kalisz w podkaliskim Szałem. Ostrowianie nagrodzeni zostali w kategorii klubowej za sześcioetapowy rejs jachtem Euforia ze Szczecina na Wyspy Kanaryjskie. Z kolei Mączkowski z HKŻ Odkrywca odebrał nagrodę za wyprawę polarną do zachodnich wybrzeży Grenlandii jachtem Zjawa IV. W kategorii indywidualnej wyróżniony został Paweł Marchel za załogowy rejs przez Atlantyk z Karaibów na Wyspy Azorskie na jachcie Pegassus.
  Wręczenie nagród zakończyło część oficjalną, w trakcie której prezes KOZŻ Zenon Jankowski wręczył medale za szczególne zasługi dla KOZŻ. Odebrali je: Izabella Kryszkiewicz z JK Nord w Ostrowie, Cezary Wolf z YKP Kalisz, Ryszard Guder z JK Orion w Ostrzeszowie, Jerzy Nowak z HKŻ Odkrywca w Kaliszu i Krzysztof Czarciński z UYKS Szturwał w Kaliszu. Przy okazji podziękowano za wieloletnią współpracę prezes Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego, Lechowi Burchardowi, który otrzymał „Honorową odznakę KOZŻ”.
  Część sportową imprezy wypełniły regaty 3. Memoriału Władysława Jakubka, poświęcone uczczeniu pamięci zmarłego we wrześniu 2003 roku wychowawcy wielu pokoleń żeglarzy, znakomitego szkoleniowca i działacza KOZŻ. W rywalizacji wzięły udział 34 jednostki żaglowe. W poszczególnych klasach triumfowali: deska z żaglem Mistral - Marek Zengteler i Wiktor Kuczyński, Optimist do 11 lat - Miłosz Pięta, do 15 lat - Sebastian Sarnecki, Kadet - Bartłomiej Kobyłka, otwartopokładowa - Piotr Sworowski, Omega - Łukasz Jankowski. W wyścigu o najszybszy jacht czołowe miejsca zajęli: 1. Piotr Sworowski, 2. Adrian Trojanowski, 3. Mateusz Czarciński.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)