16 medali, w tym 11 złotych, zdobył Ziętek Team Kalisz podczas Młodzieżowych MP i PP juniorów full-contact [FOTO]

Ziętek Team w Błaszkach
Ziętek Team w Błaszkach Ziętek Team
Reprezentanci Ziętek Team Kalisz wywalczyli 11 złotych, trzy srebrne i dwa brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski juniorów młodszych i starszych w kickboksingu full-contact. Zawody odbyły się w Błaszkach.

Najlepszym zawodnikiem Młodzieżowych MP został uznany Maciej Ciotucha (Ziętek Team), który w walce o złoto w wadze 81 kg zwyciężył swojego kolegę klubowego Dawida Zaborowskiego.

W finale wagi 91 kg Oskar Skupień (Ziętek Team) pokonał Karola Karczmarka (Ożarowska Szkoła Kickboxingu), a w kat. 63,5 kg Kamil Małota (Ziętek Team) wygrał z Dionizym Warszczukiem (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra).

W finale kat. 60 kg Robert Niedźwiedzki (Ziętek Team) uległ Dawidowi Avagyanowi (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra). Złoty medal odebrał także Bartłomiej Olewicki (Ziętek Team) w wadze 51 kg.

Z kolei w Pucharze Polski juniorów młodszych w finale 71 kg Norbert Kusz (Ziętek Team) zwyciężył Jakuba Zimocha (Boksing Zielona Góra), w 51 kg Damian Gawłowski (Ziętek Team) był lepszy od Jakuba Piotrowicza (Akademia Sportów Walki i Rekreacji ALEX Kutno), a w kat. 60 kg Weronika Bartczak (Ziętek Team) wygrała z Anną Justyńską (Akademia Sportów Walki i Rekreacji ALEX Kutno). Natomiast finale kat. 60 kg Cezary Nykiel (Ziętek Team) przegrał z Damianem Stelmachem (Poprawa Siedlików).

W finale 52 kg juniorek starszych Nicola Kaczmarek (Prosna Kalisz) była lepsza od Gabrieli Bartczak (Ziętek Team).

Złote medale otrzymali także: wśród jun. starszych - w kat +91kg Beniamin Jamroziak (Ziętek Team), 70 kg Julia Majer (Ziętek Team), w gronie juniorów młodszych – w kat. +60 kg Weronika Walczak (Ziętek Team), 56 kg Nicola Kaczmarek (Prosna), 52 kg Wiktoria Kabzińska (Ziętek Team).

Co przygotować, gdy zostaną dania z grilla?