Aleksander Stawirej z Ziętek Team Brzeziny mistrzem świata w kickboxingu

Aleksander Stawirej i jego klubowy trener Mariusz Ziętek
Aleksander Stawirej z drużyny Ziętek Team Brzeziny został mistrzem świata juniorów starszych w kickboxingu. Utalentowany zawodnik nie miał sobie równych podczas zawodów rozegranych w włoskim Rimini.

Aleksander Stawirej wystąpił w kategorii wagowej 91 kg. We Włoszech stoczył dwa pojedynki, w których pokonał reprezentanta Turcji Arata Mehmeta Karakuza w drugim starciu przez ko oraz w finałowej walce zawodnika z Rosji Marata Paratajeva, który był mocnym punktem swojej reprezentacji.

Trener polskiej kadry Włodzimierz Trzeciak bardzo chwalił zawodnika klubu Ziętek Team Brzeziny za jego zdecydowanie i konsekwentne realizowanie podczas walki planu taktycznego. Według szkoleniowca Stawirej w finale „walczył jak natchniony”.

Polska drużyna formuły full contact zdobyła w sumie 5 brązowych medali, 5 srebrnych i jeden złoty medal Aleksandra Stawireja To największy sukces Aleksandra w jego bogatej karierze kickboxerskiej i bokserskiej. Ostatni złoty medal mistrzostw świata dla powiatu kaliskiego Powiatu zdobył Robert Ziętek w Teodozji na Krymie w 2000 roku.

Klub Ziętek Team Brzeziny 15 września rozpoczął nabór do szkoły boksu i kickboxingu dla dzieci od 6 roku życia. Zajęcia odbywać będą się w poniedziałki i środy o godz. 17:30 w Szkole Podstawowej w Brzezinach. Dodatkowe informacje pod numerem tel. 607 942 400.