Alicja Tchórz zdobyła trzy medale pływackiego Pucharu Świata w Moskwie [FOTO]

Alicja Tchórz w Moskwie
Alicja Tchórz w Moskwie Alicja Tchórz
Trzy medale wywalczyła Alicja Tchórz podczas rozgrywanych w Moskwie zawodów pływackiego Pucharu Świata. W indywidualnych startach kaliszanka zanotowała wyniki zbliżone do swoich rekordów życiowych, które pozwoliły na zdobycie brązowych krążków.

Na dystansie 200 m stylem zmiennym Alicja Tchórz uległa tylko takim gwiazdom jak węgierska "Iron Lady", trzykrotna mistrzyni olimpijska Katinka Hosszú oraz dwukrotna mistrzyni olimpijska, wielokrotna medalistka mistrzostw świata Australijka Emily Seebohm. Drugi brąz kaliszanka wywalczyła po bardzo wyrównanym wyścigu na 50 m stylem grzbietowym.

Na drugim stopniu podium zameldowała się polska sztafeta 4x50 m stylem dowolnym w składzie: Paweł Juraszek, Ola Urbańczyk, Alicja Tchórz i Tomasz Polewka. Zawody rozegrane zostały na pływalni 25-metrowej.

- Ala jest bardzo zadowolona ze swoich startów. Cieszą ją zarówno zajęte miejsca, jak i uzyskane bardzo dobre czasy - podkreśla Maciej Siemianowski, pierwszy trener pływaczki w Kaliszu.

To nie koniec pracowitych dla Alicji Tchórz wakacji. Pod koniec sierpnia leci na Uniwersjadę, która w tym roku zostanie rozegrana w Tajpej.