Trzy medale wywalczyła Alicja Tchórz podczas rozgrywanych w Moskwie zawodów pływackiego Pucharu Świata. W indywidualnych startach kaliszanka zanotowała wyniki zbliżone do swoich rekordów życiowych, które pozwoliły na zdobycie brązowych krążków.

Na dystansie 200 m stylem zmiennym Alicja Tchórz uległa tylko takim gwiazdom jak węgierska "Iron Lady", trzykrotna mistrzyni olimpijska Katinka Hosszú oraz dwukrotna mistrzyni olimpijska, wielokrotna medalistka mistrzostw świata Australijka Emily Seebohm. Drugi brąz kaliszanka wywalczyła po bardzo wyrównanym wyścigu na 50 m stylem grzbietowym.

Na drugim stopniu podium zameldowała się polska sztafeta 4x50 m stylem dowolnym w składzie: Paweł Juraszek, Ola Urbańczyk, Alicja Tchórz i Tomasz Polewka. Zawody rozegrane zostały na pływalni 25-metrowej.

- Ala jest bardzo zadowolona ze swoich startów. Cieszą ją zarówno zajęte miejsca, jak i uzyskane bardzo dobre czasy - podkreśla Maciej Siemianowski, pierwszy trener pływaczki w Kaliszu.

To nie koniec pracowitych dla Alicji Tchórz wakacji. Pod koniec sierpnia leci na Uniwersjadę, która w tym roku zostanie rozegrana w Tajpej.


Wyniki Alicji Tchórz


200 m stylem zmiennym 2:08.13 III miejsce
50 m stylem grzbietowym 0:26.69 III miejsce
100 m stylem grzbietowym 0:58.26 V miejsce
100 m stylem zmiennym 1:00.13 (rekord życiowy) VIII miejsce
Sztafeta mieszana 4x50m stylem dowolnym 1:32.93 II miejsce

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!