Bezpieczne dzielnice w Kaliszu. Zagrali o puchar komendanta policji

W Kaliszu zagrali o puchar komendanta policji
Siedem zespołów zmierzyło się w turnieju o puchar komendanta policji w Kaliszu. Impreza została zrealizowana w ramach programu "Bezpieczne dzielnice".

W turnieju wzięło udział 7 drużyn reprezentujących sześć kaliskich szkół: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 9,,Gimnazjum nr 10, Niepubliczne Gimnazjum Edukator oraz Gimnazjum z Piotrowa. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy. Zwycięscy grup i drużyny z 2 miejsca rozegrały mecze które decydowały o walce w finale i zajęciu 3 miejsca. Najlepsza okazała się reprezentacja Gimnazjum nr 1 w Kaliszu, która w wielkim finale pokonała drużynę Gimnazjum nr 3. Trzecie było Gimnazjum nr 7. Tuż za podium znalazło się Gimnazjum nr 9. Kolejne miejsce zajęło Gimnazjum 10. Zespoły Edukatora i Gimnazjum z Piotrowa zostały sklasyfikowane na szóstym miejscu.

Turniej odbył się na "Orliku" przy ulicy Podmiejskiej. Organizacją turnieju zajęli się kaliscy dzielnicowi: mł.asp. Marcin Raczkowski, sierż. Edyta Marciniak oraz sierż. szt. Artur Tłomakowski, realizujący program "Bezpieczne dzielnice" w Kaliszu we współpracy ze Stowarzyszeniem "Sieć bezpieczeństwa" oraz Radą Osiedla Widok. Najlepsze zespoły otrzymały puchary i medale, a dla wszystkich przygotowano pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Celem turnieju było przede wszystkim zachęcenie młodych ludzi do aktywnego spędzania wolnego czasu. Impreza to także okazja do nawiązana koleżeńskich relacji pomiędzy zawodnikami poszczególnych drużyn i wyłonienia sportowych talentów.

Jak podkreślał dr Mirosław Bryła, prezes Stowarzyszenia "Sieć bezpieczeństwa", turniej to również okazja do tego, aby młodzież poznała bliżej dzielnicowych.