Biblioteka w Kaliszu pokaże swoje najcenniejsze zbiory Biblioteka w Kaliszu pokaże swoje najcenniejsze zbiory

Biblioteka w Kaliszu pokaże swoje najcenniejsze zbiory (© Andrzej Kurzyński)

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu zaprasza w sobotę 16 września 2017 r. w godz. 18.00- 21.00 do swojej siedziby przy al. Wolności 27 na wyjątkową wystawę. Ekspozycja będzie niecodzienna, bowiem tylko raz do roku mamy okazję zobaczyć kaliskie "białe kruki", na co dzień zabezpieczone w sejfach.

Wśród "Pereł Biblioteki" będzie można obejrzeć starodruki z lat 1620-1793, które zostały zakupione przez instytucję bądź podarowane przez osoby prywatne. Wspólną cechą dzieł jest miejsce ich wydania, którym jest Kalisz - miasto z wielowiekowymi tradycjami drukarskimi. Stąd też reprezentowane będą cztery najstarsze miejscowe oficyny wydawnicze: Wojciecha Gedeliusza, Kolegium Jezuickiego, Drukarnia JK Mości i Rzeczypospolitej oraz Drukarnia Prymasowska.

Ozdobą wystawy będzie - zakupiony w tym roku - zbiór kazań Stanisława Zakrzewskiego z 1620 roku, który jest najstarszym drukiem w zasobach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu. Ponadto zobaczymy m.in.: "Wieczność piekielną" z 1693 roku, "Jedynaka w honorze" z roku 1730, "Kazania przygodne" z 1775 roku, "Uwagi Polityczne" z 1778 roku.

Całość dopełni prezentacja multimedialna przygotowana przez Małgorzatę Kowalewską i Monikę Sobczak-Waliś.

Wystawa jest częścią miejskich obchodów Nocy Kultury i 25. Europejskich Dni Dziedzictwa.

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kalisz@naszemiasto.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!