Bieg Piastowski po raz trzynasty odbył się w Kaliszu [FOTO]

AND
Bieg Piastowski w Kaliszu
Bieg Piastowski w Kaliszu Andrzej Kurzyński
Po raz trzynasty odbył się Bieg Piastowski w Kaliszu. Impreza przyciągnęła ponad 120 uczestników, któzy postanowili pobiegać ścieżką wzdłuż Prosny. Do wspólnej zabawy zaprasza Rada Osiedla Rypinek.

Bieg Piastowski w Kaliszu, to tradycyjnie biegi dla dzieci i młodzieży oraz bieg główny na dystansie pięciu kilometrów. W tym roku we wszystkich biegach udział wzięły 124 osoby. W biegu głównym triumfował Wiktor Leśniewski. Drugi był Mateusz Grajek, a trzecie miejsce na podium zajął Krzysztof Baran.

Wśród pań triumfowała Arleta Nałęcka. Druga była Magdalena Chełczyńska a trzecia Weronika Wodiczko.

W biegu na 100 metrów wśród dziewczynek do 6 lat najszybsza była Maria Fijałkowska. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Perskawiec, a trzecie Julia Musidlak. Wśród chłopców na tym samym dystansie najszybciej linię mety pokonał Jakub Sapiński. Drugi był Maksymilian Sójka, a trzeci Konstanty Adamowski.

W biegu dziewczynek w wieku od 7 do 16 lat najszybsza była Klaudia Antkowiak. Drugie miejsce na podium zajęła Patrycja Perskawiec, a trzecie Martyna Matysiak. W biegu chłopców zwyciężył Kacper Kuś przed Michałem Klatkowskim i Szymonem Kasprzakiem.

Bieg Piastowski w Kaliszu jest dedykowany Andrzejowi Jabłońskiemu, kaliskiemu maratończykowi oraz Stanisławowi Paraczyńskiemu, radnemu, znanemu piekarzowi i społecznikowi, którzy od lat wspierają wydarzenie.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]