Bieg Ptolemeusza w Kaliszu. Artur Kozłowski wygrał po raz czwarty

Andrzej Kurzyński
34. Bieg Ptolemeusza w Kaliszu
34. Bieg Ptolemeusza w Kaliszu Andrzej Kurzyński
To był rekordowy Bieg Ptolemeusza w Kaliszu. Na starcie stanęło 980 biegaczy, o pół tysiąca więcej niż rok temu. Zwycięzcą po raz czwarty z rzędu został Artur Kozłowski, który 10-kilometrową trasę pokonał w 30 minut i 14 sekund.

34. Międzynarodowy Bieg Ptolemeusza, to najważniejsza impreza biegowa w Kaliszu. W tym roku przyciągnęła dokładnie 980 uczestników, choć zapisanych było znacznie więcej. Po raz czwarty najszybszy okazał się Artur Kozłowski. Drugie miejsce zajął Iliya Słavencki, a trzeci był Pawel Oliynyk. Wśród pań najszybsza była Dominika Napieraj. Druga była Svietlana Kouhan, a trzecia Svietlana Oliynyk.

Po raz pierwszy, w ramach Biegu Ptolemeusza odbył się bieg o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Do zmagań o trofeum i nagrody rzeczowe na linii startu stawiło się kilkudziesięciu policjantów – biegaczy z całej Polski.

Pierwszym policjantem, który przekroczył linię mety był Marcin Kokot z Komendy Powiatowej Policji w Kole. Funkcjonariusz ukończył bieg w bardzo dobrym czasie 38 minut i 49 sekund. co w klasyfikacji ogólnej dało mu 44 pozycję. Wśród kobiet triumfowała Edyta Marciniak z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Kaliska policjantka ukończyła bieg w czasie 42 minut i 43 sekund (146 miejsce w klasyfikacji ogólnej).

Z kolei w biegu o puchar Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej triumfowała Izabela Wierzchowska z Kalisza i Grzegorz Terlikowski.

Natomiast w rozgrywanych ramach biegu Mistrzostwach Supermaratonu Kalisz na 10 km triumfowali Ryszard Płochocki i Edyta Marciniak.

Najszybszym kaliszaninem był Adam Szurmiński a kaliszanką Karolina Górna.

W ramach imprezy rozegrano biegi sztafetowe uczniów podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz bieg przedszkolaków. Gościem specjalnym tegorocznej edycji Biegu Ptolemeusza był Szymon Kołecki, były sztangista, srebrny medalista na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney i w Pekinie.