Rekordową liczbę 481 uczestników przyciągnął tegoroczny Bieg Ptolemeusza w Kaliszu. To jedna z największych imprez sportowych odbywających w mieście, która odbyła się po raz 33.

W tym roku Bieg Ptolemeusza wiódł nowa trasą. Po wielu latach przerwy, start i metę zorganizowano ponownie przy kaliskim teatrze. Biegacze rywalizowali na dystansie 10 kilometrów. Oprócz zawodowców na starcie stanęli amatorzy, którzy biegi traktują rekreacyjnie, ale chcieli zmierzyć się ze swoimi możliwościami. W sumie Bieg Ptolemeusza przyciągnął rekordową liczbę uczestników. Wśród uczestników byli między innymi Marta Walczykiewicz, wicemistrzyni świata w kajakarstwie, czy Tomasz Zubilewicz, znany telewizyjny prezenter pogody, nagrodzony medalem "Honorowy przyjaciel Kalisza".

Bieg Ptolemeusza. Startowały przedszkolaki i uczniowie. ZDJĘCIABieg Ptolemeusza wygrał Artur Kozłowski z Sieradza z czasem 30:51. Wśród pań triumfowała kaliszanka Karolina Górna. Warto dodać, że jej mąż Krzysztof Górny był najlepszym kaliszaninem.

W ramach imprezy rozegrano również bieg przedszkolaków, a także sztafety podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Bieg Ptolemeusza zorganizował Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. Biegi młodzieżowe przeprowadził Kaliski Szkolny Związek Sportowy. Głównym sponsorem Biegu Ptolemeusza była natomiast firma Nestle.

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kalisz@naszemiasto.pl

Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gap (gość)

Warto jeszcze raz wrócic do biegu przedszkolaków w Ptolemeuszu. Wszyscy widzieli, że bieg pełen dziecinnej radości popsuli tylko rodzice i opiekunowie, zapominając, że bieg był organizowany dla dzieci, a nie dla rodziców.