BM Slam Stal pozwoliła ograć się Polskiemu Cukrowi [ZDJĘCIA, WIDEO]

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń Andrzej Kurzyński
Drużyna BM Slam Stal mogła sprawić sobie świąteczny prezent i pokonać przed własną publicznością Polski Cukier Toruń. Ostrowianie wypuścili jednak wygraną z rak i uznać wyższość Twardych Pierników.

BM Slam Stal dobrze rozpoczęła mecz. Żółto-niebiescy zaczęli od prowadzenia 7:0. Chwilę później na tablicy widniał wynik 11:2 dla ostrowian. Jeszcze przed przerwą zespół z Torunia prowadzony przez tercet: Łukasz Wiśniewski, Krzysztof Sulima i Michał Michalak doprowadził do stanu 26:27. Po zmianie stron ostrowscy koszykarze ponownie przystąpili do natarcia. W ciągu trzech minut beniaminek zanotował serię 11:0 i wyszedł na prowadzenie 47:38. Jednak końcówka trzeciej kwarty należała do przyjezdnych, którzy z kolei zdobyli 10 punktów z rzędu.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w połowie czwartej odsłony. Nadzieje na zwycięstwo w serca kibiców wlał jeszcze Tomasz Ochońko. Po jego celnych rzutach osobistych BM Slam Stal traciła tylko dwa oczka do rywali. Wtedy jednak dał znać o sobie skrzydłowy torunian Markeith Cummings. Amerykanin dwukrotnie trafił zza łuku wyprowadzając swój zespół na dziesięciopunktowe prowadzenie. Ostatecznie podopieczni Jacka Winnickiego triumfowali 75:64 i była to dla nich dziesiąta wygrana w sezonie.

- Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu Ostrów prezentuje się w tym sezonie bardzo dobrze - mówił po meczu szkoleniowiec ekipy z Torunia. - Nie ustrzegliśmy się błędów i słabszych momentów. Jednak przez ostatnie pięć minut udało nam się zdominować zespół z Ostrowa. Zatrzymaliśmy najważniejszych graczy i wygraliśmy.

Trener "Stalówki" przyczyn porażki upatruje w błędach taktycznych. Jego zdaniem zawodnicy są jeszcze zbyt mało zgrani.

- Byliśmy bardzo blisko wygrania meczu. Jestem jednak zadowolony z postawy moich zawodników - dodaje Zoran Sretenovic.

BM Slam Stal zagrała ze słabą skutecznością. Gospodarze trafili tylko 22 z 65 rzutów, co daje zaledwie 34 proc. celności. Kiepski występ zaliczył lider ostrowian Curtis Millage. Amerykanin zdobył zaledwie 6 oczek. Ostrowianie wyraźnie przegrali też walkę pod tablicami. Warto dodać, że BM Slam Stal grała osłabiona brakiem zawieszonego podstawowego podkoszowego, Alexisa Wangmene.

Następnym rywalem drużyny BM Slam Stal będzie Siarka Tarnobrzeg. Mecz odbędzie się 27 grudnia o godzinie 18:00.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń 64:75 (14:8, 12:19, 23:21, 15:27)

BM Slam Stal: Nikołow 14, Delaney 12, Suliński 12, Ochońko 7, Millage 6, Sroka 6, Zębski 4, Kaczmarzyk 3, Żurawski 0.
Polski Cukier: Gibson 21, Cummings 13 Wiśniewski 12, Michalak 10, Sulima 9, Kornijenko 5, Perka 5, Milosevic 0, Michalski 0.