Do tragicznego wypadku przy pracy doszło dzisiaj kilkanaście minut po godzinie 12. w miejscowości Bobrowniki w powiecie ostrzeszowskim.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Prowadzono tam prace demontażowe słupów oświetleniowych, wykorzystując do tego dźwig zamontowany na pojeździe. W pewnym momencie oderwała się wieża dźwigu, i spadając, przygniotła najbliżej znajdującego się pracownika. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Wezwanemu na miejsce lekarzowi pozostało tylko stwierdzenie zgonu.

Z pierwszych policyjnych ustaleń wynika, że tragedia rozegrała się w trakcie wyciągania z ziemi elementów betonowego słupa. To wtedy właśnie oderwała się wieża dźwigu.

Na miejscu wtorkowego wypadku czynności wyjaśniające wykonywali, oprócz ostrzeszowskich policjantów, także prokurator i przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy. Prowadzone śledztwo ma ustalić, czy nad pracownikami wykonującymi roboty w Bobrownikach był właściwy nadzór ze strony przełożonych.
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: