Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bogdan i Elżbieta Kaczmarek w dziesiątce najbogatszych Polaków według Forbesa

Andrzej Kurzyński
Andrzej Kurzyński
Bogdan i Elżbieta Kaczmarek w dziesiątce najbogatszych Polaków według Forbesa
Bogdan i Elżbieta Kaczmarek w dziesiątce najbogatszych Polaków według Forbesa Andrzej Kurzyński
Bogdan i Elżbieta Kaczmarek w dziesiątce najbogatszych Polaków według najnowszego zestawienia miesięcznika Forbes. Gazeta szacuje majątek małżeństwa z Kalisza na 3,137 miliarda złotych. 62. miejsce z majątkiem szacowanym na około 786 milionów złotych zajął Jan Kolański, a Renata i Tomasz Szukalscy na miejscu 78. z majątkiem wartym 640 milionów złotych.

Bogdan i Elżbieta Kaczmarek to potentaci na rynku meblarskim. W zestawieniu Forbesa zajęli 10. miejsce. Małżeństwo mieszka w Kaliszu, ale biznes prowadzi w gminie Nowe Skalmierzyce. Kaczmarkowie posiadają również zakład w amerykańskim Danville. Specjalnością są meble tapicerowane oraz materace. Głównym odbiorcą jest Ikea.

Firma COM40 zatrudnia ponad 2500 osób. Wytwarza około miliona sof rocznie. Grupa stworzyła własną markę meblową - Comforty. Jej meble można kupić w kilku salonach w Polsce. Bogdan Kaczmarek jest również właścicielem połowy udziałów w znanej kaliskiej firmie odzieżowej Big Star, która posiada sieć sklepów w całym kraju. Biznesmen unika wszelkich kontaktów z mediami. Najwyraźniej wychodzi z założenia, że wielkie pieniądze lubią ciszę.

Jan Kolański to jeden z potentatów na rynku słodyczy. Swój biznes rozpoczynali w 1990 roku. Ich firma Ziołopex zajmowała się produkcją i sprzedażą przypraw, bakalii i herbat. Na przełomie 2003 i 2004 roku Jan Kolański został większościowym udziałowcem firmy Jutrzenka i jednocześnie objął fotel prezesa spółki. Wcześniej, od 2001 roku należał do rady nadzorczej. W roku 2004 bydgoska Jutrzenka SA pod zarządem Jana Kolańskiego kupiła od koncernu Nestle Polska markę Goplana oraz fabrykę w Poznaniu. Rok później należąca do Kolańskiego firma Ziołopex została właścicielem FPC Kaliszanka. Rok 2007 to z kolei zakup przez Jutrzenkę firmy Hellena, znanego producenta napojów. W 2008 roku powstał Jutrzenka Holding, przekształcony w Colian SA. W 2013 r. spółka przejęła lubelskiego producenta słodyczy Solidarność.

Renata i Tomasz Szukalscy zaczęli rodzinny biznes na początku lat 90. ubiegłego wieku od produkcji i sprzedaży żaluzji. Z początku była to wręcz firma garażowa obok domu na kaliskim Majkowie, szybko się rozwijała i produkcja została przeniesiona z garażu do pobliskiego budynku po dawnym sklepie. Wtedy chyba nikt nie przypuszczał, że po 25 latach firma „Portos” będzie europejskim potentatem w produkcji roletek wewnętrznych oraz rolet zewnętrznych i nadstawnych. Obecnie w swoim asortymencie posiada również bramy rolowane, żaluzje, moskitiery i systemy sterowania. Dla firmy Kalisz był za ciasny, więc stawia nowoczesny zakład na terenie gminy Gołuchów.


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto