Kutz nieprzeciętny. Kto lubi biografie, ten nie oderwie się od tej książki, dopóki jej nie skończy. Mam zresztą wrażenie, że autorka i tak musiała dokonywać selekcji faktów, bowiem 80-letni Kazimierz Kutz mógłby ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Kutz nieprzeciętny.
Kto lubi biografie, ten nie oderwie się od tej książki, dopóki jej nie skończy. Mam zresztą wrażenie, że autorka i tak musiała dokonywać selekcji faktów, bowiem 80-letni Kazimierz Kutz mógłby obdarować tymi przeżytymi faktami ze dwa albo i trzy życiorysy. A przecież nadal je tworzy – jeśli o mnie chodzi – oby jak najdłużej.


Jest kilka wątków tego niepokornego i barwnego życiorysu, które przebijają się na plan pierwszy. Miłość do Śląska i do kobiet. Pęd twórczy i zdolność stawiania na swoim. Zamiłowanie do rodziny, wręcz słabość do dzieci i odwaga w prezentowaniu swoich racji. No i ta niewymuszona lekkość życia. Kutz to świat artystyczny, ale i honorowe sprawy Ślązaków. Pogoń za kobietami, ale także polityka. Ogromne przywiązanie do matki (to ona jest kobietą jego życia) i wiara, że trzeba robić dla kraju coś dobrego. A wszystko to razem w wykonaniu człowieka z krwi i kości, który klnie, pije, kocha się na zabój, toczy wojny artystyczne i polityczne. I nie może nacieszyć się posiadaniem czwórki dzieci. Niby samograj, ale jednak z jaką maestrią skomponowany. Polecam gorąco!

Aleksandra Klich, Cały ten Kutz, Wydawnictwo Znak.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!