Po akcji CBŚ zatrzymanych zostało 4 handlarzy nielegalną bronią. Policjanci na terenie posesji w Wielkopolsce i woj. łódzkim znaleźli i zabezpieczyli broń palną i amunicję. Jej wartość na czarnym rynku to ponad 35 tys. złotych.

Policjanci z Wielkopolski zatrzymali handlarzy bronią


W zorganizowanej akcji brało udział 90 funkcjonariuszy z CBŚ, Służby Celnej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. Mundurowym pomagał specjalnie wyszkolony pies policyjny.

Funkcjonariusze policji i CBŚ wkroczyli na posesje, zabezpieczyli 9 karabinków wraz z tłumikami, 7 szt. broni myśliwskiej oraz 3 pistolety, a także 36 elementów broni w postaci luf, zamków i szkieletów broni a także tysiące sztuk amunicji różnego kalibru. Poza tym celnicy zabezpieczyli ok. 20 litrów spirytusu i 142 paczki papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

- Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim. Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania oraz handlu bronią i amunicją. Grozi im do 10 lat więzienia. Obecnie na wniosek prokuratury Ostrowski Sąd wobec dwójki podejrzanych zastosował 3-miesięczny areszt - informuje poznańska policja.

Policjanci z Wielkopolski zatrzymali handlarzy bronią - FILM

Skomentuj:

Policjanci z Wielkopolski zatrzymali handlarzy broniąZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!