Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jednej z najgłośniejszych zbrodni ostatnich lat w południowej Wielkopolsce poświęcony będzie odcinek serialu „Polskie prywatne zbrodnie”, który 29 kwietnia o godzinie 21.30 będzie można obejrzeć na kanale CI POLSAT

Historia dotyczyć będzie zabójstwa Iwony Błaszczyk z Taczanowa i jej czteromiesięcznej córki. Sprawcą okazał się jej chłopak i ojciec dziecka.

Taczanów Drugi to wieś położona w województwie wielkopolskim. Żyjący tu ludzie zajmują się rolnictwem albo dojeżdżają do pracy do pobliskiego Pleszewa. W styczniu 2004 roku dwudziestodwuletnia Iwona Błaszczyk, mieszkanka Taczanowa w województwie wielkopolskim, wyszła na spacer ze swoją czteromiesięczną córeczką Wiktorią. Długo nie wracała do domu. Rodzina dziewczyny zaczęła się niepokoić i zawiadomiła policję. Sąsiedzi, rodzina i okoliczne służby ratownicze rozpoczęły poszukiwania. Następnego dnia w pobliskiej dzwonnicy znaleziono Iwonę martwą. Miała liczne obrażenia i roztrzaskaną głowę. Śledczy ustalili, że doszło do brutalnego morderstwa.

Katem okazał się Marcin, chłopak Iwony i ojciec jej dziecka. Marcin wcześniej wyrzucił Iwonę z domu i odmówił także płacenia alimentów. Czteromiesięcznej Wiktorii nie znaleziono na miejscu zbrodni. Dopiero podczas procesu oskarżony przyznał się, że utopił swoją córkę w rzece Prośnie. Zwłok dziecka nigdy nie znaleziono. Sąd Okręgowy w Kaliszu skazał Marcina za dwie zbrodnie na łączną karę 25 lat wiezienia.

Historia Iwony zostanie pokazana w dziewiątym odcinku serialu „Polskie prywatne zbrodnie” na kanale CI POLSAT w Polsce oraz w 30 krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie w poniedziałek, 29 kwietnia o godz. 21:30.

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kalisz@naszemiasto.pl

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

włodek (gość)

taa na pewno se obejrzę jak nie mam polsatu crime&inwestigation niech lepiej kiepski proart to pokaże zamiast tych swoich zbdurnych programów.. i wszystko praktycznie z Ostrowa WLKP... W-si L-eżącej K-oło P-leszewa hehe