Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Człowiek Roku Wielkopolski 2014. Poznaj sylwetki kandydatów

Elżbieta Bielewicz, Marek Weiss, Mariusz Kurzajczyk
Przedstawiamy kandydatki i kandydatów na Człowieka Roku 2014 z Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego oraz obu powiatów

Rozpoczęliśmy plebiscyt na Człowieka Roku Wielkopolski 2014! Komu przypadnie ten tytuł, zdecydują w głosowaniu SMS-owym nasi Czytelnicy. Aż do 14 stycznia można zgłaszać jeszcze propozycje kandydatur. Czekamy na nie pod adresem e-mail redakcji: [email protected]. Nominacja powinna być poparta uzasadnieniem. Potrzebne są także dane kandydata (np. nr telefonu), abyśmy mogli skontaktować się z tą osobą. Można załączyć również zdjęcie nominowanego. Wszystkie nadesłane zgłoszenia będzie zatwierdzać kapituła.

Od 9 stycznia do 3 lutego potrwa powiatowy etap głosowania. Zwycięzca tego etapu, oprócz zdobycia tytułu, zostanie też zakwalifikowany automatycznie do etapu wojewódzkiego, który potrwa od 6 do 21 lutego. O przebiegu plebiscytu będziemy informować w cotygodniowych wydaniach ,,Ziemi Kaliskiej”, a także na naszym portalu intrenetowym:
kalisz.naszemiasto.pl.

Kandydatką z Kalisza jest Milena Antoniewicz Piszczorowicz. Płyta Mieczysław Weinberg - ,,Works for violin and piano” nagrana przez nią wraz z Eweliną Nowicką dla wytwórni RecArt została nominowana do nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2014 w kategorii albumów prezentujących muzykę kameralną. Z jej inicjatywy powołane zostało w 2007 roku Stowarzyszenie Multi.Art, które organizuje corocznie Multi Art Festival - Festiwal Sztuki Młodych.

Kamil Górecki, to kolejny kaliski kandydat. Jest prezesem Kaliskich Zakładów Przemysłu Terenowego. Przejął upadającą firmę, by w ciągu kilku lat doprowadzić z sukcesem do jej rozwoju. Zyskał sobie uznanie pracowników i zwierzchników (w 2010 roku, po 18 latach zarządów komisarycznych, zakład sprywatyzowano. Właścicielem został Związek Ochotniczych Straży Pożarnych). Podkreśla zawsze, że tak wiele udało się osiągnąć ciężką pracą całej załogi. Firma produkuje hełmy przemysłowe i strażackie.

Marty Walczykiewicz przedstawiać nie trzeba. Kajakarka Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego, multimedalistka mistrzostw świata, Europy i Polski, olimpijka z Londynu. W 2014 r. zdobyła swój pierwszy złoty medal mistrzostw świata (w K-1 4x200 m), dokładając do niego dwa srebrne krążki (K-1 200 m, K-4 500 m).

Piotr Tomankiewicz jest prezesem Fundacji Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja” w Kaliszu, która w 2014 r. m.in. otworzyła w Warszawie swój oddział, jednocześnie otwierając w stolicy przedszkole integracyjne i organizując ogólnopolską konferencję naukową poświęconą autyzmowi. W listopadzie Fundacja ruszyła z V edycją ogólnopolskiego projektu dobroczynnego „Pomaganie jest trendy”, w ramach którego nagrane zostały video bajki, recytowane m.in. przez Daniela Olbrychskiego, Bohdana Łazukę, Pawła Małaszyńskiego i Annę Komorowską. W drugiej części projektu nagrywana jest piosenka, skomponowana przez laureata Grammy, Włodka Pawlika, a śpiewają m.in. Janusz Panasewicz, Krzysztof Krawczyk, Mieczysław Szcześniak.

Kandydatką z Ostrowa Wielkopolskiego jest Aleksandra Kieres. W roku 2014 wielkim sukcesem zakończył się dla niej udział w ogólnopolskim konkursie ,,Miss po 50ce”. Zdobyła tytuł ,,Miss Organizacji’’. Kieres została doceniona przede wszystkim za swoją działalność społeczną. Prowadzi fundację „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych. W swoim życiu pracowała już jako przedszkolanka, nauczycielka matematyki, nauczycielka tańca, prezenterka, sprzedawca, handlowiec, kierowca ciężarowego samochodu, video operator i pracownik kultury. Posiada I kategorię instruktora tańca, dyplom Wydziału Matematyczno – Fizycznego UAM. Obecnie ma otwarty przewód doktorski na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. W listopadzie została doceniona Nagrodą Prezydenta Miasta Ostrowa.

Z kolei Benedykt Kunicki to muzyk, miłośnik i propagator bluesa, pomysłodawca i organizator Jimiway Festiwal - jednego z najbardziej renomowanych festiwali w Europie. Nawet gwiazdy bluesa zza oceanu ustawiają się w kolejce, aby wystąpić na jego imprezie. Dzięki swojemu zapałowi, kreatywności i otwartości potrafi wokół siebie skupić muzyków, dziennikarzy i fanów nie tylko tego gatunku. Ten rok była dla niego i dla jego imprezy szczególny ze względu na 20-lecie festiwalu. Jubileuszowi towarzyszyło rekordowe zainteresowanie w całej historii.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na ostrow.naszemiasto.pl Nasze Miasto