Czy schronisko dla zwierząt w Kaliszu może zostać zamknięte?

Wraz z końcem listopada w schronisku zabraknie kierownictwa Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu. Urząd Miasta powinien teraz jak najszybciej ogłosić nabór.
Czy schronisko dla zwierząt w Kaliszu może zostać zamknięte?
 archiwum naszemiasto.pl

- Pod koniec października do Urzędu Miasta wpłynęły pisma wypowiadające umowę o pracę od kierownika i jednej z pań z biura schroniska - informuje wiceprezydent Kalisza Barbara Gmerek.

Umowa wygaśnie wraz z końcem listopada. Pracownicy nie mieli obowiązku uzasadniać swojej decyzji, czego też nie uczynili. Jak się dowiadujemy, byli to jedyni w schronisku pracownicy administracyjni.

- Trzeci z pracowników jeszcze wcześniej wystąpił do mnie z wnioskiem o przeniesienie, na co też wyraziłam zgodę - dodaje wiceprezydent Gmerek.

Jak nam tłumaczy Barbara Gmerek, w tym momencie sekretarz miasta do którego wpłynęły oba pisma, zobowiązany jest do ogłoszenia naboru na stanowiska administracyjne.

- Wydział Organizacyjny mocno zajmował się wyborami i chyba sprawy bieżące musiały poczekać - mówi nie bez ironii wiceprezydent Kalisza.

Wysłaliśmy w tej sprawie zapytanie do Urzędu Miasta. Odpowiedzi dotychczas nie otrzymaliśmy. - Mam nadzieję, że nowa władza pochyli się nad tym tematem i nie wrócą rządy wolontariatu, kiedy to urządzali oni swoje prywatne, małe schroniska, do których pracownicy nie mogli podchodzić - mówi Barbara Gmerek.

Wiceprezydent jest zdania, że, obecnie schronisko funkcjonuje bardzo dobrze.

- Mogą przychodzić wolontariusze, w soboty organizowane są spacery z psami, a czworonogami zajmują się osoby bezdomne i osadzeni - wymienia. - Zniszczenie tego i doprowadzenie do stan z 2015 r. spowoduje wydanie decyzji o zamknięciu schroniska.

Jak historie przodków mogą wpływać na nasze życie

Dzień Dobry TVN

Wideo

Bartłomiej Hypki

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

14.11.2018, 09:13

Podobno Pan Darek chce wprowadzić invitro w schronisku dla zwierząt i zaprosić na tę okazję Prezia Straszkowskiego.

11.11.2018, 12:16

Gmerkowa, zła kobieto zajmij się inna praca....mam nadzieje,ze będziesz za wszystko co robisz ukarana i przestań już z tymi komentarzami Anonim bo już niedobrz3 od tego się robi

10.11.2018, 21:01

A może te informacje są z deczka przestarzałe😆

10.11.2018, 12:54

Szerloku, gwarantuję ci, że na działaniach tej grupy poznała się więcej jak jedna osoba. Pogrążyli nawet "swojego" kandydata na prezydenta. Szkoda tylko, że mimo tego kierownictwo schroniska rezygnuje. Mam nadzieję, że mimo wszystko znajdzie się ktoś kompetentny i wytrzymały na to miejsce. Co do roku 2015 - polecam lekturę pod linkiem: https://www.facebook.com/212445968790098/photos/a.508841879150504/999922593375761/?type=3

10.11.2018, 12:29

Ten Anonim to ktoś z tej trójcy, sapinski,gmerek,wyszatycki... jeszcze podjudzają

10.11.2018, 12:26

To jest zemsta pan już byłego prezydenta, p.Gmerek i Wyszatyckiego .

10.11.2018, 11:32

A kto podsyca i prowokuje do konfliktu tylko wolontariuszki ktorym brak myślenia i działają tu i teraz.Ale finał będzie taki że schronisko będzie przeniesione albo zlikwidowane.Czy w tych rozróbach chodzi o dobro zwierząt .
Dziwię się że przez tak długi okres nikt z władz miasta nie zrobił z tymi paniami porządku dla dobra zwierząt bo o to tu chodzi.

10.11.2018, 10:39

Konkurs? W sytuacji takich konfliktów to najgorsze co mozna zrobic.

10.11.2018, 07:24

Schronisko dla Zwierząt w Kaliszu-strona wolontariatu. To zamknąć, to udaje stronę schroniska a zniesławia się na niej działania pracowników, obśmiewa się.

10.11.2018, 07:12

Zamknąc stronę https://www.facebook.com/schronisko.w.kaliszu/
Wprowadza w błąd, daje negatywny obraz schroniska - osoby, które ją prowadzą szczują ludzi na kierownika i pracowników. Brawo p. Wyszatycki. Schronisko jest dumą miasta. Mam nadzieję, że ktoś to przemysli i Pan zostanie. Sam zostałem wprowadzony w błąd.

10.11.2018, 06:57

Widze, ze tu jedna osoba silnie próbuje podburzyc innych tymi komentarzami przeciwko wolontariuszom. (Rzut okiem i widacc, ze to jedna reka pisane). Schroniska w zadnym wypadku nie wolno zamykać. Bedzie to duzy blad "władzy". Trzeba zrobic nabór na nowe kierownictwo i wspolnie dojsc do porozumienia z ludzmi ktorzy zajmuja sie zwierzetami. Nie mozna ludzi ktorzy chca pomagac zwierzata odsowac od nich.

09.11.2018, 23:50

Jakby je tam zamknac to same sie pozabijają, one teraz mowią jednym glosem bo mają wspólny cel, ale gdyby je tam dopuscic znowu to zaczną sie klocic miedzy sobą

09.11.2018, 23:30

Proponuję na miesiąc zamknąć tam trzy "najaktywniejsze" szczekaczki, na przykład na miesiąc, otoczyć je stadem hejterów i patrzeć jak pracują - na pełen etat i za darmo (bo w końcu wolontariat), zobaczymy czy wytrzymają tam chociaż jeden dzień...

09.11.2018, 23:04

Tak to prawda co mówi pani Wiceprezydent, te wszystkie wolontariuszki rozniosą schronisko w pył.

09.11.2018, 22:50

Na kierownika tyłka osoba z empatią do zwierząt która skupi wokół siebie wolo i mieszkańców.. Dość zaudufanych w swojej nieomylności kierowników-urzędników..

09.11.2018, 22:21

Wyszatycki jest jedyną osobą gwarantującą spokoj w schronisku. Jak mu pozwolą odejsc to bedzie klęska nowego prezia. Grodzinski wykorzytsal wolontariuszki w brudnej walce, robily zamieszanie i mu sie podobalo ale gdyby je tam znowu wpuscic to i grodzinski by sie przkonal co to za osoby i jego tez by zniszczyly.
Kto byl ostatnio w schronisku i mysli samodzielnie to wie ze chodzi o zrodlo utrzymania dla tych niby zatroskanych losem zwierzakow

09.11.2018, 21:56

Brawo pani wiceprezydent, tylko pani ma odwage w tym urzedzie!!
Mam nadzieje ze ktos pójdzie po rozum do glowy i nie pozwoli odejsc czlowiekowi ktory tyle dobrego tam zrobil, bedac jedniczesnie nieustannie nekany przez te wariatki!

09.11.2018, 21:26

Czekam z niecierpliwością kiedy Pani Era się skończy i Helpów mam nadzieję że niedługo

09.11.2018, 21:23

A wogóle powinno być jak jest mam nadzieję że nowi włodarze miasta to przemyślą nie mogą wolontariusze rządzić wywalić to dziadostwo.

09.11.2018, 20:59

Nareszcie wróci porządek i zwierzęta będą szczęśliwe!! Super!!

09.11.2018, 20:41

Ale Wolontariusze powinni mieć dużo do powiedzenia bo bezpośrednio przebywają ze zwierzętami, są z nimi najbliżej I znają ich potrzeby.

09.11.2018, 20:22

Nie może być tak że rzadzą wolontariusze i każdy robi co chce