(© archiwum Polskapresse)

Regularne płukanie ust płynem o właściwościach antybakteryjnych to sprawdzony sposób na uniknięcie próchnicy i innych chorób jamy ustnej. Czy wszystkie produkty tego typu są identyczne?

Opakowania płynów do płukania ust wyglądają podobnie, w związku z czym można odnieść wrażenie, że poszczególne produkty są takie same. Nic bardziej mylnego! Skład płynów do ust naprawdę jest zróżnicowany, choć większość preparatów zawiera podobne substancje. Zwykle na liście składników znajduje się boran sodu i cytrynian sodu (chronią przed przebarwieniami zębów i gromadzeniem się kamienia nazębnego), fluor (wzmacnia zęby) oraz związki amoniowe (działają antybakteryjnie). Opcjonalnie pojawiają się olejki eukaliptusowe lub miętowe oraz witamina E.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Wsparcie redakcyjne od:


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!