Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą zaprosiło swoich podopiecznych wraz z opiekunami na majówkę. Diabetycy spotkali się w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie.

To już po raz piąty nasi podopieczni mogli się edukować i integrować podczas majowego weekendu w różnych zakątkach Wielkopolski. Tym razem ponad 50 osób spotkało się w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie.

- Majówka miała na celu przede wszystkim edukację, pomoc psychologiczną, integrację i rekreację - mówi Elżbieta Świtaj, prezes kaliskiego stowarzyszenia.

Diabetycy z Kalisza na majówce w ŻerkowieEdukację diabetologiczną poprowadziła Elżbieta Dębska, lekarz i Kawaler Uśmiechu.
Pomocy psychologicznej w radzeniu sobie z przewlekłą, nieuleczalną chorobą zarówno dzieciom jak i rodzicom udzielały Agata i Wiesława Rymarczyk, które od dawna współpracują ze stowarzyszeniem.

Mimo nie najlepszej pogody mali diabetycy wzięli udział w wycieczkach rowerowych po urokliwych okolicach Żerkowa. Można było pograć w kręgle, skorzystać z zajęć plastycznych i muzycznych. Miłą niespodziankę dzieciom zorganizowały panie z kaliskiego Stowarzyszenia „Łyżka Mleka” przygotowując wspólnie z dziećmi lampiony, a efekt pracy można było podziwiać wieczorem. Spotkanie zakończono wycieczką do Śmiełowa i krótką lekcją historii.

- Taka możliwość spędzania wolnego czasu byłą możliwa dzięki dotacji Wojewody Wielkopolskiego do naszego projektu, dotacji banku BZ WBK i darowiźnie firmy Bayer za co serdecznie dziękujemy - dodaje Elżbieta Świtaj.

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kalisz@naszemiasto.pl

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!