(© Grzegorz Mehring)

Większość owadów jest pożyteczna, ale nie sposób odmówić im pewnej uciążliwości w kontaktach z człowiekiem. Jak rozprawić się z nieproszonymi gośćmi?

Insekty to prawdziwa plaga, zwłaszcza w okresie letnim. Jak z nimi walczyć? Aby pozbyć się na dobre mrówek faraona lub prusaków, należy wymieszać cukier z boraksem i rozsypać w uczęszczanych przez nich miejscach. Owady latające odstraszają natomiast kadzidełka i lampy owadobójcze, które przyciągają insekty i rażą je lekko prądem. Skutecznym sposobem na pozbycie się owadów jest również stosowanie olejków eterycznych: cedrowego, paczulowego, eukaliptusowego i goździkowego. Po rozcieńczeniu można nanieść je na skórę, by ochronić się przed komarami i innymi latającymi stworzeniami.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Wsparcie redakcyjne od:


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!