W kaliskiej drodze krzyżowej co roku uczestniczą tłumy wiernych

W kaliskiej drodze krzyżowej co roku uczestniczą tłumy wiernych. (© Andrzej Kurzyński ©)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W niedzielę ulicami miasta przejdzie Kaliska Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie o godzinie 14.00 przed kościołem Ojców Jezuitów.

Nabożeństwo odbędzie się już po raz 24. Tradycyjnie odbywa się zawsze w I niedzielę Wielkiego Postu. Ponad 3-metrowej wysokości krzyż poniosą przedstawiciele poszczególnych parafii, kaliska młodzież, czy więźniowie z kaliskiego zakładu karnego.

Zobacz film i zdjęcia z ubiegłorocznej drogi krzyżowej w Kaliszu

- Trudno sobie wyobrazić lepsze rozpoczęcie wielkopostnego rozważania Męki Jezusowej, niż przejście z krzyżem poprzez ulice i place naszego miasta na wzór Chrystusa, który dwa tysiące lat temu niósł swój krzyż ulicami
Jerozolimy dla naszego zbawienia - podkreślają ks. dr Jacek Bąk, kanclerz kaliskiej kurii oraz ks. dr Andrzej Latoń, wikariusz generalny diecezji kaliskiej.

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!