(© Andrzej Kurzyński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Już od najbliższego czwartku, 13 października Kaliskie Linie Autobusowe uruchamiają nową, pośpieszną linię z centrum Kalisza do centrum Ostrowa Wielkopolskiego. Autobusy oznaczone jako ,,E’’, mają pokonywać trasę w około 30 minut, czyli kwadrans szybciej niż dotychczas.

Autobusy kursować będą w godzinach od 7.00 do 16.00 w dni robocze trasą przez obwodnicę Nowych Skalmierzyc i zatrzymywać się będą wyłącznie na przystankach: Parczewskiego, Rogatka, Górnośląska Polna, Dworzec PKS, Polmozbyt, Ostrów Spomasz, Ostrów Kompałły, Ostrów Rondo, Ostrów Dworzec PKP. Cena biletu jednorazowego na linii „E” wynosić będzie 5,00 zł (ulgowy 2,50 zł). Dodatkowo bilet okresowy wykupiony na linie „E” lub 19E upoważniał będzie do przejazdów autobusami obydwu linii oraz autobusami MZK Ostrów Wielkopolski. linii M i ME kursującymi na tej trasie. Bilety okresowe na linie M lub ME wykupione w MZK Ostrów Wielkopolski upoważniać będą do przejazdów autobusami KLA linii 19E i E.

W związku z otwarciem galerii handlowej w Ostrowie Wlkp. od 13 października 2011 roku zmianie ulegną godziny odjazdu autobusów linii 19E, a do przebiegu linii dodany zostanie dodatkowy przystanek na terenie Galerii Ostrovia.

- Nowy rozkład jazdy połączenia Kalisz – Ostrów Wlkp. opracowany został w ramach porozumienia z Miejskim Zakładem Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim. Wspólny rozkład jazdy został ze sobą skorelowany, a kursujące na przemian autobusy obydwu przewoźników zapewniają, stałą regularną częstotliwość połączeń zarówno w ramach linii 19E i M jak i szybkiego połączenia linią E. Prosimy pasażerów o wcześniejsze zapoznanie się ze zmianami. Szczegóły zawarte zostaną w przystankowych rozkładach jazdy, a dodatkowe informacje uzyskać można w Punkcie Obsługi Klienta KLA przy ul. Majkowskiej 26, pod numerem telefonu: 62 75 75 777 oraz na stronie internetowej www.kla.com.pl – informuje Jerzy Walczyński, prezes Kaliskich Linii Autobusowych.

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!