Energa MKS Kalisz lepszy od MMTS Kwidzyn w PGNIG Pucharze Polski. Zdecydowały karne. FOTO

Energa MKS Kalisz - MMTS Kwidzyn
Energa MKS Kalisz - MMTS Kwidzyn Andrzej Kurzyński
Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz awansowali do 1/8 PGNiG Pucharu Polski. Kaliszanie w poniedziałek pokonali we własnej hali MMTS Kwidzyn. Po 60 minutach gry na tablicy widniał wynik 23:23 i o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne wygrane przez MKS 4:1.

Mecz w 1/16 PGNiG Pucharu Polski był oficjalnym debiutem w kaliskiej hali dla Patrika Liljestranda, nowego trenera Energi MKS-u. W weekend pod jego wodzą kaliszanie wygrali towarzyski turniej w Gorzowie Wielkopolskim. Najlepszym bramkarzem turnieju został Łukasz Zakreta. Swoją doskonałą formę potwierdził on w pucharowym starciu przeciwko drużynie z Kwidzyna. Bramkarz MKS-u nie tylko dobrze spisywał się między słupkami. Na swoim koncie zapisał także bramkę po rzucie przez całe boisko.

- Było to mecz pucharowy, a najważniejsza jest liga. Ale myślę, że jest to fajne doświadczenie. To spotkanie pokazuje, że możemy optymistycznie nastawić się do drugiej rundy - mówi Łukasz Zakreta. - Skupiam się na pracy z trenerem, który jest wymagający. Dużo nam podpowiada, mówi co robimy źle i staram się o tym pamiętać.

Wygrana kaliszanom nie przyszła łatwo. Do przerwy ekipa z grodu nad Prosną prowadziła 12:9. Po zmianie stron ekipa z Pomorza szybko odrobiła straty, by po chwili wyjść na prowadzenie. Tuż przed końcem MKS przegrywał 22:23. W ostatniej akcji sfaulowany został Maciej Pilitowski. Sędziowie podyktowali rzut karny. Już po końcowej syrenie wykorzystał go Michał Drej. Remis oznaczał serię rzutów karnych. Kaliszanie wygrali ją 4:1.

Najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u był Marek Szpera, który jeszcze w weekend rywalizował w meczach reprezentacji Polski przeciwko Szwajcarii.

- W niedzielę wieczorem wróciłem z kadry, dzisiaj przyszedłem, trener narysował mi na tablicy parę rzeczy i wszedłem na parkiet. Tak byłem przygotowany do tego meczu. A tak na poważnie, to super, że wygraliśmy. Każde zwycięstwo buduje, a nam potrzeba wygranych jak powietrza. Nie podniecajmy się jednak. Jesteśmy dopiero w połowie przygotowań do ligi - mówi Marek Szpera, rozgrywający Energa MKS Kalisz.

W 1/8 PGNiG Pucharu Polski Energa MKS Kalisz zmierzy się na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Energa MKS Kalisz - MMTS Kwidzyn 23:23 k. 4:1 (12:9)

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]