Energa MKS Kalisz pokonał Zagłębie Lubin [FOTO]

W meczu inaugurującym 17. kolejkę PGNiG Superligi zespół Energa MKS Kalisz pokonał we własnej hali MKS Zagłębie Lubin, prowadzone przez Bartłomieja Jaszkę, który w ubiegłym sezonie jako szkoleniowiec wprowadził kaliską drużynę do ekstraklasy.

Zespół Energa MKS Kalisz odniósł szóste zwycięstwo w sezonie. Beniaminek ze stolicy szczypiorniaka okazał się lepszy od Zagłębia Lubin. Tym samym kaliszanie zrewanżowali się miedziowym za wyjazdową porażkę.
- Baliśmy się tego meczu o punkty po przerwie swiateczno-noworocznej. Zespół Zagłębia zagrał już jeden mecz ligowy. W pierwszą połowę weszliśmy bardzo dobrze. Dobrze funkcjonowała nasza obrona. Z tego wszyło parę kontr, z których zdobyliśmy bramki. Wychodził też atak pozycyjny i od początku byliśmy drużyną ciut lepszą - powiedział Paweł Rusek, trener Energa MKS Kalisz.

Druga połowa to bardzo dobra gra kaliskiego zespołu, który powiększył przewagę do siedmiu bramek. W 37 minucie gospodarze prowadzili już 21:14. Wtedy jednak lubinianie zmienili taktykę w obronie i co pozwoliło im jedynie zmniejszyć rozmiary porażki.

W drużynie z Kalisza udanie zadebiutował reprezentant Polski Marek Szpera, który przeszedł z MMTS Kwidzyn. Zawodnik był pod wrażeniem atmosfery w kaliskiej Arenie.
- Powiem szczerze, petarda. Oby takich klubów był więcej w Polsce i takich hal - mówił Marek Szpera, jeden z najlepszych bocznych rozgrywających PGNiG Superligi.

Kaliszanie odnieśli szóste zwycięstwo w sezonie i z dorobkiem 20 punktów zajmują 12. miejsce w tabeli PGNiG Superligi. W najbliższej kolejce, która zostanie rozegrana w środę, podopieczni Pawła Ruska zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Mielec.

Energa MKS Kalisz - Zagłębie Lubin 28:24 (17:14)

Energa MKS: Tatar - Drej 6, Krycki 6, Kniazeu 5, Adamczak 2, Misiejuk 2, Szpera 3, Bałwas 2, Adamski 1, Kobusiński 1, Bożek, Kwiatkowski, Wojdak, Czerwiński.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Mrozowicz 5, Dudkowski 4, Stankiewicz 3, Pawlaczyk 3, Moryto 3, Dawydzik 1, Pietruszko 2, Czuwara 2, Przysiek 1, Kużdeba, Mollino.