Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Michałkowie ciągle pada deszcz, gdy pogoda się poprawi odbędą się niektóre pokazy akrobacyjne. Na lotnisku są już prawie wszyscy piloci i wszystkie grupy akrobacyjne. Brakuje formacji The Flying Bulls, która ma przylecieć pod wieczór lub jutro przed południem

Mimo fatalnej pogody organizatorzy robią wszystko aby pierwszy dzień festynu "Lotnisko Bliżej Miasta" się odbył. W Michałkowie ciągle pada deszcz, gdy pogoda się poprawi odbędą się niektóre pokazy akrobacyjne. Samoloty będą wówczas latały na niższych wysokościach, a programy będą okrojone.

ZOBACZ TEŻ: Michałków: Festyn "Lotnisko Bliżej Miasta" 2014 [PROGRAM, MAPY, DOJAZD]

- Jeśli tylko pogoda na to pozwoli festyn odbywał się będzie planowo. Po południu pogoda ma się poprawić - mówił przed południem Marcin Michalak ze stowarzyszenia Lotnisko Bliżej Miasta. - Polecamy zaopatrzyć się w parasole i udać do Michałkowa.

Na terenie lotniska są m.in. Artur Kielak, Jurgis Kairys oraz Frank Versteegh i Paulina Różyło. Swój sprzęt do Michałkowa przywiózł 16. Jarociński Batalion Remontu Lotnisk. Na lotnisku jest też ekipa TVN Turbo, która realizowała materiał do programu "Top Wings". Nie dotarła grupa The Flying Bulls, która wystartowała dziś o godzinie 8:10 do Michałkowa jednak z powodu złych warunków musiała zawrócić w połowie drogi. Formacja jest w ciągłej gotowości i planuje ponowny start po godzinie 15:00 lub w niedzielę rano. Nie obejrzymy z kolei SH-2G Kaman z Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Drugiego dnia pogoda ma być o niebo lepsza. Co do jutrzejszego dnia mamy pewność, że wszystko odbywać się będzie zgodnie z planem, gdyż prognozy są znacznie lepsze. Temperatura ma wynosić do 20 stopni Celsjusza, zachmurzenie ma być co prawda duże, ale z przejaśnieniami. Organizatorzy zapewniają, że impreza nie będzie odwołana.

Niewiele brakowało aby nie odbył się też dzisiejszy koncert Norbiego. Piosenkarz kilkanaście godzin temu przeszedł operację w Olsztynie, ale już czuje się dobrze i zapowiada, że w Michałkowie wystąpi.

AKTUALIZACJA [13:00]:

Pokaz Biało-Czerwone Iskry planowany jest pomiędzy godziną 16,00 - 18.00. Istnieje możliwość, że po godz. 15.00 się rozpogodzi.


Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!