Filharmonia Kaliska zaprosiła kaliszan na majówkę. W gmachu kaliskiego Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Poznaniu wystąpiły Skaczące Nutki, The Purple Onions, Darek Otwórz oraz Accorinet Klezmer Band.

Filharmonia Kaliska to nie tylko koncerty muzyki poważnej, ale także promocja młodych talentów. Nie inaczej było podczas majówki, która w sobotę odbyła się w murach kaliskiego wydziału UAM. Publiczność miała okazję zobaczyć popisy Skaczących Nutek, czyli spektakl słowno-muzyczny zatytułowany "Wiosna" w wykonaniu dzieci z Kaliskiego Towarzystwa Muzycznego.

Przed kaliską publicznością zaprezentował się także zespół The Purple Onions złożony z czwórki dzieciaków w wieku 10, 13 , i 15 lat, pod kierownictwem Damiana Pyrka gitarzysty i pedagoga muzycznego. Młodzi muzycy przez dwa lata działalności zagrali ponad 50 koncertów m.in. występy przed takimi kapelami jak TSA ,Bracia, Oddział Zamknięty, Blue Cafe. Zespół ma na swoim koncie nagraną płytę, kilka programów telewizyjnych i radiowych oraz jest laureatem kilku festiwali muzycznych.

Podczas majówki wystąpił także zespół Darek Otwórz w składzie: Karolina Stankiewicz - piano, wokal, Adam Mazurek - bas, wiolonczela i Jakub Szwarc- perkusja. Zespół wykonuje przede wszystkim własne kompozycje, kierując się pomysłami Karoliny. Stylistyka oscyluje wokół soulu, jazzu, popu. Ich pierwszy koncert miał miejsce w Kaliszu na Auli UAM im. Jerzego Rubińskiego, później byli supportem Domowych Melodii na Multi Art Festiwal,
w Poznaniu otwierali swoim koncertem jam session, już niedługo będą brali udział w Festiwalu SPAM w Poznaniu organizowany przez Good Time Radio, zostali również zaproszeni na koncert otwierający galę rozdania nagród na AWFie w Poznaniu. Po cichu w żaden komercyjny sposób grają i cieszą się coraz szerszym zainteresowaniem.

Filharmonia Kaliska na majówkę zaprosiła także Accorinet Klazmer Band z Kalisza w składzie: Arkadiusz Hylewski - skrzypce, Marek Maciejewski - klarnet, Hieronim Bartczak- akordeon, Tobiasz Michna – kontrabas.

Nie zabrakło także konkursu dla talentów spośród publiczności.

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kalisz@naszemiasto.pl

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Majówka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!