W najbliższy weekend sympatycy Akademii Futsal Club Pniewy będą mieli okazję po raz pierwszy w sezonie 2009/2010 obejrzeć w akcji zawodników zdobywcy Pucharu Polski oraz trzeciego miejsca w lidze w poprzednich rozgrywkach. W drugiej kolejce ekstraklasy futsalu Akademia FC podejmować będzie Grembach Zgierz.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sobotnia potyczka (początek o godz. 18) będzie już trzecim spotkaniem Akademii Futsal Club w nowym sezonie, ale dopiero pierwszym, który rozegra w roli gospodarza. Najpierw podopieczni grającego trenera Klaudiusz Hirscha zmierzyli się w Łęczycy z mistrzem Polski Hurtapem w niestety przegranym pojedynku o Superpuchar Polski, a przed dwoma tygodniami w meczu pierwszej kolejki ekstraklasy futsalu pokonali zdecydowanie beniaminka Marwit Zławieś Wielka 6:0 po bramkach Łukasza Pie-czyńskiego (6), Daniela Lebie-dzińskiego 2 (22, 33), Oleksan-dra Derika (34), Filipa Mójty (36) oraz Michała Wojciechowskiego (39).
Wynik potyczki w Toruniu oraz postawa zespołu w spotkaniu o Superpuchar pokazują, iż podobnie jak w poprzednim sezonie, także i w tym Akademia Futsal Club Pniewy będzie wiodącą siłą w polskim futsalu. Zespół ma już w dorobku drugie i trzecie miejsce w ekstraklasie i mamy nadzieję, że tym razem skutecznie powalczy o tytuł mistrza Polski.

By myśleć o realizacji tego celu, kadra drużyny została w letniej przerwie wzmocniona. Do pniewskiego zespołu dołączyli między innymi król strzelców poprzednich rozgrywek Rafał Franz oraz dwaj zawodnicy, którzy w maju świętowali z Hurtapem pierwsze miejsce w lidze: Marcin Stanisławski i Michał Cygnarowski.

Kilku piłkarzy pożegnało się z Akademią Futsal Club, ale żaden z nich nie był w drużynie wiodącą postacią. Dwaj młodzi zawodnicy: Jacek Grocholewski oraz Michał Tym zostali wypożyczeni do pierwszoligowego KS Gniezno. Tomasz Zibert zasilił Marwit. Bramkarz Rafał Mielcarek postanowił zakończyć karierę, a nowej umowy nie podpisano z Piotrem Jackiem. Rozwiązano też kontrakt z Maksimem Szwyd-kim, który sporą część poprzedniego sezonu stracił z powodu kontuzji.
Na pojedynek z Gremba-chem zapraszamy oczywiście wszystkich kibiców. Będą mogli na własne oczy przekonać się, w jakiej formie są dotychczasowi liderzy zespołu: Klau-diusz Hirsch, Bartosz Łeszyk, czy Daniel Lebiedziński oraz jak wkomponowali się w drużynę nowi zawodnicy.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!