Calisia bezbramkowo zremisowała z Zagłębiem

Calisia zasłużenie zremisowała 0:0 z Zagłębiem
Calisia zasłużenie zremisowała 0:0 z Zagłębiem Kamil Bachorz, Mariusz Kurzajczyk
Calisia zremisowała 0:0 z Zagłębiem, a z podziału punktów nikt nie był zadowolony. Z drugiej strony podczas konferencji prasowej obaj trenerzy podkreślali, jaki to cenny punkt zdobyli.

Calisia oddała w ciągu meczu tylko dwa celne strzały - obydwa niegroźne, ale to nie znaczy, że była gorsza od wyżej notowanych rywali. Także Zagłębie przede wszystkim pilnowało własnej bramki.
- Nie braliśmy pod uwagę remisu, ale teraz jestem zadowolony z punktu - przyznał trener gości Mirosław Smyła.
- _Pozostał niedosyt, bo w końcówce mieliśmy trzy sytuacje, ale z drugiej strony cieszy punkt _zdobyty z bardzo dobrym zespołem - dodał szkoleniowiec Calisii Mirosław Dymek.

Mecz lepiej zaczęła Calisia, ale najpierw Ivelin Kostov o ułamek sekundy był wolniejszy od obrońcy, a potem Mateusz Gawlik uderzył z 11 metrów wysoko nad poprzeczką. W rewanżu idealną sytuację zmarnował Tomasz Szatan, po którego główce i po koźle piłka przeleciała nad poprzeczką. Nie minęły trzy minuty a Zagłębie miało kolejna "setkę". Tym razem Łukasz Grube trafił z rzutu wolnego w słupek.

Jeszcze w pierwszej połowie dwa razy Calisia za sprawą Pawła Króla miała dwie okazje. Po główkach kaliskiego obrońcy piłka mijała bramkę lub trafiła w ręce bramkarza Zagłębia Mateusza Struskiego.

Po przerwie piłkarze Calisii strzelali z dystansu i niecelnie. Minimalnie chybiali Christian Nnamani, Michał Bedronka i Daiji Kimura. Zagłębie odpowiedziało celnym uderzeniem Szatana, z którym bez problemów poradził sobie Konrad Forenc oraz strzałem Huberta Tylca z 8 metrów, przy którym znów znakomicie spisał się kaliski bramkarz.

- Calisia to dobrze zorganizowany, poukładany, bardzo dobry zespół - komplementował gospodarzy po meczu Mirosław Smyła.

Calisia Kalisz - Zagłębie Sosnowiec 0:0
Calisia: Forenc - Gawlik, Król, Fechner, Wieczorek - Bedronka, Kostov, Cieślak, Sobas, Kimura - Nnamani

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0