Duathlon Sieroszewice 2014: Dobre wyniki zawodników z regionu [ZDJĘCIA]

ŁB
Duathlon Sieroszewice 2014
Duathlon Sieroszewice 2014 KS Maraton Ostrów
W minioną niedzielę odbył się Duathlon Sieroszewice. W zawodach wzięło udział blisko 100 osób, a trasę z Sieroszewic do Strzyżewa najszybciej pokonał Jacek Gardener z Łowicza (reprezentuje klub LKS Victoria Zabostów). Zwycięsca osiągnął czas 02:04:25.

Duathlon Sieroszewice 2014: Dobre wyniki zawodników z regionu

Drugie miejsce zajął Krzysztof Górny z Kalisza, a na najniższym stopniu podium stanął torunianin Marek Barczewski. Oprócz kaliszanina także inni reprezentanci naszego regionu osiągnęli dobre wyniki: Przemysław Mocek z Ostrowa zajął 6. miejsce, pozycję niżej sklasyfikowany został Jan Hyhs z Wysocka Wielkiego, a w czołowej dwudziestce znaleźli się jeszcze Patryk Frąszczak (9. lokata) z Krotoszyna, reprezentant KS ICE MAT TEAM Ostrów Mariusz Wołowicz z Wtórku (12. miejsce), zawodnik Supermaratonu Kalisz Konrad Pawlak (14. pozycja), Adam Kowalski z Wysocka Małego (18. miejsce) i kolega klubowy Wołowicza Adam Bartoszek z Ostrowa (19. lokata).

Najlepsza wśród pań była wrocławianka Barbara Sobczyk, a na drugiej pozycji sklasyfikowana została zawodniczka KS Maraton Ostrów Magdalena Giełda.

Rywalizację wśród najstarszych zawodników wygrał z kolei głogowianin Grzegorz Kumiszczo, który osiągnął czas 02:25:42. Na podium w kategorii 60+ stanęli jeszcze Henryk Kępiński z KB Spartakus Bełchatów oraz Jan Urbaniak z Topoli Osiedle. Tuż za nim znalazł się jeszcze Witold Olejniczak z KS Maraton Ostrów.

W weekend zawodnicy mieli do pokonania 10 kilometrów biegiem, 40 kilometrów rowerem, a na koniec znów przebiegli 5 kilometrów, trasa przebiegała także takimi miejscowościami jak Westrza, Parczew i Rososzyca.

Dla wielu sportowców sieroszewicka impreza była przygotowaniem do kolejnych zawodów biegowych, a następne z nich już w najbliższą niedzielę, 29 czerwca. W Ostrowie odbędzie się wówczas ósma edycja Maratonu im. Marka Jakowczyka. Początek biegu zaplanowano na godz. 10:00. Impreza rozpocznie się na Piaskach-Szczygliczce.

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku! Duathlon Sieroszewice 2014: Dobre wyniki zawodników z regionu