Mecz PKS Racot Victoria Września zakończony remisem

Anna Szklarska-Meller
Mecz PKS Racot Victoria Września
Mecz PKS Racot Victoria Września A. Szklarska-Meller
Mecz PKS Racot Victoria Września zakończył się remisem. Dla gości z Wrześni, którzy zajmują czołowe miejsca w tabeli czwartoligowych rozgrywek, wynik był porażką. Gospodarze cieszyli się z sukcesu.

Mecz PKS Racot Victoria Września był dla gospodarzy dużym wyzwaniem. Beniaminek zmierzył się bowiem z zespołem, którzy przed tym spotkaniem zajmował drugie miejsce w tabeli. - To był trudny mecz - podkreślał Adam Topolski, trener Victorii Września. - Drużyna z Racotu grała twardo i bardzo zdecydowanie. Umiejętności piłkarskie po naszej stronie były lepsze, lecz zabrakło walki.

W pierwszej połowie spotkania bramkę dla Victorii Września strzelił David Topolski. Drużyna z Racotu stworzyła przynajmniej dwie - wydawało się - stuprocentowe sytuacje bramkowe, ale za każdym razem bardziej skuteczny okazywał się bramkarz gości.W drugiej połowie meczu bardzo długo wydawało się, że zespół z Wrześni zabierze do siebie 3 punkty.

W 82 minucie spotkania bramkę dla PKS Racot strzelił Bartosz Pudlicki. Radość z remisu 1:1 przyćmiła jedynie druga żółta kartka dla Piotra Szczerbala. - Bramkę w drugiej połowie meczu strzeliliśmy praktycznie z niczego - cieszy się Dawid Dominiczak, trener PKS Racot. - Uważam, że druga żółta kartka dla Piotra Szczerbala była błędem. Decyzja sędziego była jednak raczej konsekwencją małego doświadczenia, a nie złośliwości.

O ile Dawid Domniczak z postawy swojego zespołu był zadowolony, trener Victorii nie krył rozczarowania. - Nie może być tak, że piłka przelatuje pod nogami trzech obrońców. Po drugiej żółtej kartce dla zawodnika z Racotu mieliśmy praktycznie stuprocentową sytuację i nie potrafiliśmy jej wykorzystać - punktuje błędy Adam Topolski. - Victoria chyba za wcześnie uwierzyła w swój sukces - podsumowuje Dawid Dominczak.

Zakończony remisem mecz PKS Racot Victoria Września był siódmym spotkaniem racockiego beniaminka w czwartej lidze. Na razie zespół zgromadził 8 punktów. Ubiegłotygodniowy mecz z SKP Słupcą zakończył się przegraną Racotu 1:2. W ósmej kolejce drużyna zmierzy się z Victorią Ostrzeszów.