Górnik Konin - KKS Kalisz 1:2. Decydującą bramkę strzelił w 95 minucie Robert Tunkiewicz!

KKS Kalisz zwyciężył w Koninie 2:1, ale wygrana nie przyszła łatwo. Kaliszanie grali do końca i zwycięską bramkę zdobył Robert Tunkiewicz chwilę przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

W pierwszej połowie najlepszą okazję do zdobycia gola miał Gabriel Vidal Gonzalez, który po wrzutce Roberta Tunkiewicza główkował, ale piłka trafiła w słupek. Więcej bramkowych sytuacji nie było, a na boisku królował chaos.

Po przerwie KKS-iacy ostro ruszyli do ataku. Najpierw strzał Gonzaleza z 15 m obronił koniński bramkarz. Chwilę potem Stefaniak uderzył celnie, ale odbiła piłka po rykoszecie wyszła na róg tuż przy słupku. Wreszcie w 63 minucie akcję Tunkiewicza dokończył strzałem z metra Ivan Vidal Gonzalez.

Kaliszanie nie rezygnowali ze zdobycia kolejnego gola. W 81 minucie Mateusz Stefaniak zakończył zgrabną akcję strzałem obok bramkarza Górnika i... bramki. W rewanżu miejscowi mieli rzut rożny, najwyżej wyskoczył Dawid Śnieg i głową zdobył gola na wagę remisu. W 87 minucie świetną okazję miał Gonzalez, a znów świetne obronił golkiper Górnika.

Sędzia przedłużył mecz o cztery minuty, a KKS przeprowadził decydującą akcję już w piątej minucie. Robert Tunkiewicz zakręcił konińskimi obrońcami i z 12 metrów celnie uderzył tuż przy słupku. 1:2! Kilka sekund potem arbiter zakończył to spotkanie.

Górnik Konin - KKS Kalisz 1:2 (0:0)
0:1 Ivan Vidal Gonzalez. 63, 1:1 Dawid Śnieg 83, 1:2 Robert Tunkiewicz 90+5.
KKS: Adam Wasiluk – Patryk Palat, Mateusz Gawlik, Marcin Radzewicz , Patryk Kieliba - Ivan Vidal Gonzalez, Robert Tunkiewicz, Mateusz Żebrowski, Pavlo Hordiichuk - Gabriel Vidal Gonzalez (79 Tomasz Owczarek), Mateusz Stefaniak (86 Krzysztof Krysztofowicz).
Żółte kartki: Maciej Adamczewski, Piotr Radoszewski, Dawid Śnieg (Górnik Konin) oraz Pavlo Hordiichuk, Robert Tunkiewicz, Ivan Vidal Gonzalez, Mateusz Żebrowski (KKS Kalisz)