Jarosław Gowin modlił się w bazylice św. Józefa w Kaliszu,. a wcześniej spotkał z dziennikarzami. Na spotkanie z wyborcami zabrakło już czasu.

- Wisła Kraków pozdrawia Calisię Kalisz - tymi słowy Jarosław Gowin rozpoczął wizytę w Kaliszu. Nad Prosną spędził mniej więcej pół godziny. Najpierw podczas krótkiego briefingu prasowego agitował za głosowaniem na kandydatów Polski Razem do Parlamentu Europejskiego, jako jedynej alternatywy dla rządzących.

Były minister sprawiedliwości uważa, że PiS przy władzy będzie kontynuować politykę PO: podnosić podatki, zwiększać zatrudnienie w administracji i kontynuować nacjonalizację oszczędności Polaków w funduszach emerytalnych.

Gowin krytycznie wypowiedział się na temat 10 lat Polski w Unii Europejskiej. Jego zdaniem, bilansując członkostwo w Unii, nie można zapomnieć o 3 mln emigrantów, dwucyfrowym bezrobociu oraz kilka razy niższych niż na zachodzie pensjach.
- Młodzi będą jeść chleb w Polsce, tylko trzeba zapewnić im te możliwości - dodała Agnieszka Michalak, kandydatka do Parlamentu Europejskiego z naszego okręgu.

Gowin w Kaliszu zaprezentował się, jako główna wolnorynkowa siła na polskiej scenie politycznej. Przyznał, że w kwestii gospodarki Polska Razem ma podobny program do Nowej Prawicy Korwin-Mikkego, ale jego zdaniem bardziej realny.
- Nas popierają 30-latkowie, którzy wyrośli z Korwina - wytłumaczył.

Po spotkaniu z mediami Gowin udał się pieszo do bazyliki św. Józefa w Kaliszu, gdzie krótko się modlił przed obrazem Świętej Rodziny. Na spotkanie z wyborcami zabrakło już czasu.

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kalisz@naszemiasto.pl

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!