Grand Prix Puchar Polski w pływaniu. Kaliszanie zajmowali czołowe miejsca i poprawiali rekordy życiowe

Ekipa KKS Włókniarz 1925 Kalisz w Poznaniu
Ekipa KKS Włókniarz 1925 Kalisz w Poznaniu Ewa Domżol
Na Termach Maltańskich w Poznaniu odbyły się zawody zawodach z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu. Zawodnicy KKS Włókniarz 1925 Kalisz spisali się znakomicie w dwudniowych zmaganiach z udziałem 598 pływaków z 79 klubów.

W rywalizacji open najwyższe miejsce zajęła Julia Maik, która była czwarta na 50 m stylem dowolnym. Podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego w swojej kategorii wiekowej juniorek 15-letnich aż sześciokrotnie zajmowała miejsca w czołowej trójce. Była druga na 50 i 200 m stylem dowolnym oraz na 50, 100 i 200 m stylem grzbietowym. Natomiast na 100 m stylem dowolnym zajęła trzecie miejsce. Najdalsze, czwarte miejsce zajęła na 100 m delfinem.

- Julia potwierdziła tym samym swoją niezwykłą wszechstronność stylową, bowiem jest w krajowej czołówce w trzech stylach oraz dystansową, bo pływa z sukcesami konkurencje od 50 do 200 metrów - podkreśla trener Grudziński.

Również inni zawodnicy KKS-u należeli do najlepszych w swoich kategoriach wiekowych. Martyna Jakubczak wśród 16-latek była trzecia na 50 m stylem grzbietowym, a także wywalczyła piątą lokatę na 50 m delfinem. Zuzanna Domżol także wśród 16-latek zajęła trzecie miejsce na 400 m stylem zmiennym. Ponadto była czwarta na 800 m stylem dowolnym oraz piąta na 400 m w tym samym stylu.

Kolejna 16-latka Wiktoria Szymańska zajęła czwarte miejsce na 200 m stylem zmiennym, była piąta na 400 m tym samym stylem i dwukrotnie szósta na 200 m stylem grzbietowym i 400 m stylem dowolnym. Jej rówieśniczka Natalia Grzelczyk wywalczyła czwarte miejsce 200 m stylem grzbietowym.

Z kolei Julia Kantecka wśród 15-latek zajęła piąte miejsce na 200 m stylem grzbietowym i siódme na 400 m stylem zmiennym. Trzykrotnie szósty wśród 15-latków był Mikołaj Biedka na dystansach 50, 100 i 200 m stylem klasycznym. Eryk Adamczewski wśród juniorów 17-18 letnich zajął dziewiąte miejsce w konkurencji 100 m stylem dowolnym.

Większość tych wysokich miejsc okraszona została rekordami życiowymi, co dobrze wróży przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski. Start w Poznaniu był dla kaliszan ostatnim sprawdzianem.

Chiny i Wietnam zacieśniają stosunki poprzez... wystawę klasycznych samochodów. W Hanoi można było obejrzeć nawet 80-letnie pojazdy