Najnowszy obiekt Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu to wielofunkcyjna hala sportowa, która powstała na terenie kampusu przy ul. Poznańskiej 201- 205.

Hala sportowa PWSZ spełniająca najwyższe standardy została zbudowana kosztem około 3,7 mln zł. Budowa hali została dofinansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- Realizacja tej inwestycji, której wykonawcą głównym jest firma Tamex Obiekty Sportowe z Warszawy trwała niespełna rok. Wybudowana hala jest konstrukcją aluminiową pokrytą dwuwarstwową tkaniną z poliwinylu oraz izolacją powietrzną. Ściany hali wykonano z dwuwarstwowej płyty poliuretanowej – mówi inż. Jacek Wdowczyk, szef działu techniczno-gospodarczego PWSZ.

W hali o powierzchni prawie 2000 m2 znalazły się dwa korty tenisowe z nawierzchnią akrylową, oddzielone kotarą grodzącą, dwa boiska do piłki siatkowej, pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej oraz czterotorowa bieżnia o długości 60 metrów. Obiekt został wyposażony w trybuny trzyrzędowe, mogące pomieścić około 200 osób. Znajduje się w nim także zaplecze socjalne z dwiema szatniami dla zawodników i sanitariatami.

Jak zapewnia rektor PWSZ prof. nadz. dr hab. Magdalena Pisarska-Krawczyk w obiekcie prowadzone będą zajęcia dydaktyczne dla studentów, ale też uczelnia zamierza współpracować z klubami i środowiskiem tenisowym. Hala będzie udostępniana do rozgrywania turniejów, rozmaitych zawodów sportowych z udziałem innych państwowych zawodowych szkół wyższych w Wielkopolsce. Będzie też udostępniana mieszkańcom Kalisza.

- Hala sportowa jest olbrzymia, ponieśliśmy konkretne koszty. Teraz musimy podejmować takie przedsięwzięcia, aby można było ją utrzymać. Hala musi na siebie zarobić - wyjaśnia rektor PWSZ prof. Magdalena Pisarska – Krawczyk.Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!