Hala targowa przy Rogatce w Kaliszu będzie służyć artystom

Była hala targowa przy ulicy Nowy Świat w sąsiedztwie Rogatki w Kaliszu ma zostać przeznaczona na cele kulturalne. Obiekt będzie służyć przede wszystkim artystom. Ale nie tylko.

Samorząd Kalisza zamierza zaadaptować na cele kulturalne byłą halę targową przy ulicy Nowy Świat, tuż przy Rogatce. Do niedawna mieściło się tam chińskie centrum handlowe. Teraz w budynku miałyby znaleźć się między innymi powierzchnie wystawiennicze, a także kawiarnia i sklep dla artystów.

W tym celu miasto zleciło jednemu z biur projektowych z Poznania za kwotę ponad 41 tysięcy złotych opracowanie inwentaryzacji, koncepcji architektonicznej, wizualizacji i programu funkcjonalno–użytkowego, w tym planowanych kosztów robót budowlanych dla zadania pod nazwą „Adaptacja i przebudowa budynku dawnej hali targowej przy ulicy Nowy Świat w Kaliszu”. Nowy obiekt miałby podlegać Ośrodkowi Kultury Plastycznej „Wieża Ciśnień, którym od początku bieżącego roku kieruje Piotr Bigora.

Projekt adaptacji byłej hali targowej wpisuje się w program rewitalizacji śródmieścia Kalisza i jest częścią większego programu. Oprócz zaadaptowania byłej hali targowej, miasto planuje wonnerf (czyli ulicę po której mogą jeździć samochody, ale pierwszeństwo mają piesi) zamiast deptaka na odcinku ulicy Śródmiejskiej, remont ulicy i kamienic na ulicy Piskorzewskiej, utworzenie miejsca spotkań mieszkańców przy ulicy Podgórze 2-4, a także zaadaptowanie lokalu przy ulicy Babinej 1 dla potrzeb aktywizacji mieszkańców Kalisza.

O pieniądze na ten cel samorząd miasta zamierza ubiegać się w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Maksymalna kwota, jaką można na ten cel uzyskać, to około 20 milionów złotych. Pieniądze miałyby pochodzić z funduszy unijnych przeznaczonych na rzecz aglomeracji kalisko-ostrowskiej w ramach tak zwanych zintegrowanych inwestycji terytorialnych. W najbliższych tygodniach miasto zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie planowanych przedsięwzięć.

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kalisz@naszemiasto.pl

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.