Hellena Tour dla Andriya Vasylyuka i grupy Kolss BDC [ZDJĘCIA]

Andrzej Kurzyński
Hellena Tour 2015
Hellena Tour 2015 Andrzej Kurzyński
Andriy Vasylyuk z polsko-ukraińskiej grupy kolarskiej Kolss BDC zwyciężył w zakończonym w niedzielę XXX Jubileuszowym Wyścigu Kolarskim Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour 2015".

Meta czwartego etapu, kończącego zmagania w wyścigu Hellena Tour 2015 zorganizowano przy gmachu kaliskiego wydziału UAM. Zanim kolarze wpadli na metę, musieli przejechać jeszcze trzy pętle ulicami Kalisza. Najszybszy na czwartym etapie był Andriy Kulyk z grupy Kolss Bdc, który najszybciej finiszował z peletonu. Drugie miejsce na "kaliskim" etapie zajął Grzegorz Stepniak z CCC Sprandi Polkowice, a trzeci był Mateusz Nowak z Domin Sport, wychowanek Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.

Losy wyścigu rozstrzygnęły się już na pierwszym etapie. Żółtą koszulkę zdobył Andriy Vasylyuk i nie oddał jej już do końca. Drugi był jego kolega z grupy Sergij Lagkuti, a trzecie miejsce wywalczył Łukasz Owsian z CCC Sprandi Polkowice.

Wśród orlików zwyciężył Eryk Latoń z CCC Sprandi Polkowice (wychowanek KTK0. Klasyfikację punktową wygrał Grzegorz Stępniak. Najaktywniejszym kolarzem wyścigu został Adam Stachowiak z Kolss BDC, a koszulkę najbardziej agresywnego kolarza zdobył Mateusz Nowaczek, także z Kolss BDC.

Drużynowo wyścig Hellena Tour wygrała ekipa Kolss BDC 1. Drugie miejsce zajęła Kolss BDC 2, a trzecie CCC Sprandi Polkowice.

Najlepszym Wielkopolaninem w wyścigu był Wojciech Sykała reprezentujący KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. W kategorii U-20 zwyciężył Patryk Górecki z KS Pogoń Mostostal Puławy.

W zmaganiach oficjalnie inaugurujących sezon kolarki w Polsce udział wzięło 135 zawodników reprezentujących 18 grup. Swoją skromną reprezentację wystawiło także Kaliskie Towarzystwo Kolarskie. Paweł Zaleśny, Bartosz Chodyła, Adam Radzicki oraz junior Szymon Korcz. Do mety dojechało trzech: Chodyła był 83. Paweł Zaleśny 86.,a Adam Radzicki 98.

Przed zakończeniem IV etapu wyścigu Hellena Tour, na ulicach Kalisza odbyło się również kryterium uliczne o puchar prezydenta Kalisza. Uczniowie podstawówek, żacy, młodzicy oraz mastersi i amatorzy.