Ustalona kilka lat temu formuła Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour”. nie uległa zmianie, a podczas trzydniowych zmagań kolarze staną na starcie czterech etapów. Tegoroczny wyścig, z uwagi na święta wielkanocne, odbędzie się wyjątkowo wcześnie i otworzy sezon kolarski w Polsce. Organizatorzy wprowadzili zmiany tras, zwłaszcza na drugim i trzecim etapie.
Poza reprezentantami uznanych w kraju kolarskich teamów,na trasie "Hellena Tour" tradycyjnie nie zabraknie też międzynarodowych akcentów, bowiem swój udział zgłosiły ekipy z Niemiec i Ukrainy. Na razie swój akces zgłosili: Team Hurom, LKT Team Brandenburg, Mayday Team. KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, Wibatech 7R Fuji, Mazowieckie Zrzeszenie LZS, LUKS Trójka Piaseczno, Voster Uniwheels Team, KS Pogoń Mostostal Puławy, TC Chrobry Scott Głogów, Ukraina Cycling Team, Team Ur-Krostizer Bichler, Domin Sport, GKS Cartusia Kartuzy i Kolss Cycling Team.
Tegorocznemu Wyścigowi Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour 2017" towarzyszyć będą dwa kryteria uliczne. Pierwsze w Stawiszynie, 1 kwietnia - o Puchar Burmistrza Stawiszyna (początek godz. 15.00), a także V Rodzinny Rajd Rowerowy "Stawiszyn Tour 2017" (zbiórka uczestników na przystanku autobusowym w Petrykach, godz. 16.00) oraz w Kaliszu, 2 kwietnia - o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza w kategoriach młodzieżowych, a także VIP-ów i amatorów (początek, godz. 11.00).
Program wyścigu
I etap/piątek 31 marca/wyścig ze startu wspólnego/dystans 149 km
trasa: Warta - Chabierów - Chlewo - Goszczanów (I premia) - Głuchów - Kawęczyn - Dobra (II premia) - Piekary - Skęczniew - Siedlątków - Popów - Pęczniew (III premia) - Lubola - Glinno - Dzierzązna - Warta - trzy rundy Warta - Chabierów - Góra - Krąków - Cielce - Warta (premia specjalna na pierwszym wjeździe na rundę)
start godz. 14.30, meta ok. godz. 18.00 w Warcie, ul. Zachodnia
II etap/sobota 1 kwietnia/jazda indywidualna na czas/dystans 14 km
trasa: Opatówek - Trojanów - Chełmce - Saczyn - Chełmce - Trojanów - Opatówek
start pierwszego zawodnika godz. 9.00 przed siedzibą Firmy Colian, Opatówek, ul. Zdrojowa 1
III etap/sobota 1 kwietnia/wyścig ze startu wspólnego/dystans 131 km
trasa: Kalisz - Zduny - Tłokinia - Rożdżały - Koźminek - Dębsko - Lisków - Strzałków - Przespolew Kościelny - Miłaczew - Malanów (I premia) - Ceków (II premia) - Morawin - Żelazków - Goliszew - Kościelec - Mycielin - Korzeniew - Zbiersk Cukrownia - Petryki - Stawiszyn (premia specjalna) - dwie rundy Długa Wieś Druga - Lipe - Brudzew - Janków Drugi - Blizanów (III premia) - Długa Wieś Druga - meta Stawiszyn
start honorowy - Kalisz, Rynek Główny, godz. 15.00
start ostry - Kalisz, ul. Łódzka 29, godz. 15.10
meta - Stawiszyn, Plac Wolności, godz. 18.20
IV etap/niedziela 2 kwietnia/wyścig ze startu wspólnego/dystans 152 km
trasa: Wieruszów - Polesie - Kowalówka - Kolonia Osiek - Wyszanów - Lubczyna - Mirków - Wieruszów (I premia) - Galewice - Rybka - Lututów (premia specjalna) - Klonowa - Czajków - Kraszewice - Grabów nad Prosną - Wielowieś - Sieroszewice (II premia) - Latowice - Bilczew - Psary - Sławin - Ołobok - Godziesze Wielkie (III premia) - Brzeziny - Opatówek - Zduny - Kalisz (premia specjalna) - trzy rundy ul. Ułańska - ul. Bankowa - Aleja Wolności - ul. Częstochowska - ul. Nowy Świat
start - Wieruszów, ul. Warszawska, godz. 11.00
meta - Kalisz, ul. Nowy Świat przed Aulą UAM, ok. godz. 14.40
Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?