Siedem grup, 47 zawodników wystartowało w IV Regionalnym Mityngu Kolarskim organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 1 w Kaliszu i Olimpiady Specjalne.

Na torze kolarskim przy Wale Matejki zaprezentowały się kluby z Konarzewa, Wolicy, Turku, Kalisza, Konina, Marianowa i Rychwała.

- Zawodnicy startują na rowerach trójkołowych i dwukołowych. Na tych drugich jest to start na 500 i 1000 metrów, na rowerach trójkołowych startują dzieci, które nie potrafią jeździć na rowerach dwukołowych i przejadą 100 metrów – mówi Maria Szambelan, nauczycielka w SOSW nr 1 w Kaliszu.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Olimpiady Specjalne Wielkopolskie Konin, które zrzeszają 17 grup organizują zawody dla osób niepełnosprawnych, aby ich aktywizować, ale również integrować.

- To dla nich duże przeżycie, ponieważ te zawody mają już rangę regionalną. Przygotowują się na zajęciach wychowania fizycznego do występów. Po zawodach będą losowani zawodnicy pośród pierwszych miejsc do występów ogólnopolskich – dodaje Maria Szambelan.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!