Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak wygląda praca na planie filmowym? Przekonaj się na własnej skórze!

STUL
Jak wygląda praca na planie filmowym? Przekonaj się na własnej skórze!
Jak wygląda praca na planie filmowym? Przekonaj się na własnej skórze! materiały prasowe
Taka okazja zdarza się naprawdę rzadko. Dzięki wystawie Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie możemy dowiedzieć się, jak wygląda tworzenie planu filmowego, praca w takim środowisku a także przygotowywanie kostiumów. Można też przymierzyć stroje z kultowych produkcji!

Wystawę podzielono na dwie części. Pierwsza obejmuje prezentację scenografii, a druga - kostiumów. Łącznie ekspozycja zajmuje aż 800 metrów kwadratowych. - Jaka jest trzecia edycja „Planu filmowego”? To wyjątkowa scenografia, kostiumy i rekwizyty, które przenoszą zwiedzających w czasie i pozwalają poczuć atmosferę miejsca, w którym na co dzień pracują twórcy filmowi. Narracja wystawy prowadzi przez kolejne etapy powstawania filmu i przybliża najciekawsze aspekty produkcji filmowej. Wystawa wyposażona została w multimedia między innymi strefę VR. W program wystawy włączone są także projekcje materiałów making of z planów filmowych - opowiada Agnieszka Będkowska, Kierownik Działu Produkcji Filmowej i Projektów Edukacyjnych WFDiF.

Zainteresowani filmową tematyką będą też mogli przymierzyć stroje oraz spróbować swoich sił w zadaniach z filmowej garderoby... W części scenograficznej odtworzono dekoracje z kilku produkcji fabularnych. Na wystawie można zobaczyć m.in. salę tronową i królewską sypialnię, a także komnatę, w której zainscenizowano królewską ucztę. - Naturalnym dopełnieniem programu edukacyjnego wystawy są zajęcia warsztatowe, podczas których każdy uczestnik może w sposób praktyczny poznać twórcze aspekty pracy filmowców - mówi Monika Soroka, Koordynator Projektów Edukacyjnych WFDiF.

Bądź jak Zygmunt
Podczas zwiedzania zobaczycie m.in. prawdziwe perełki, które powstały specjalnie na potrzeby produkcji cyklu filmów historycznych pt. „Historia w ożywionych obrazach”. Wśród nich pełna blasku suknia koronacyjna Anny Jagiellonki i kostium Króla Zygmunta Augusta. -To jedyna taka wystawa, która dzięki wykorzystaniu środków filmowych oraz multimediów pozwala nie tylko zrozumieć pracę filmowców, ale także zaszczepić w młodzieży zainteresowanie konkretnymi zawodami filmowymi. Wierzymy, że pasja rodzi się z eksperymentu i możliwości próbowania, dotykania, podpatrywania – dodaje Monika Soroka. Być może dzięki zapraszaniu dziś dzieci w sam środek świata filmu, za kilkanaście lat poznamy kolejnych wybitnych scenografów, kostiumografów, a także reżyserów?

Zapisy, bilety
Wycieczka po wystawie odbywa się zawsze pod kierunkiem osoby oprowadzającej. Zwiedzanie trwa dwie i pół godziny. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (od IV klasy), młodzieży, studentów, grup rodzinnych, seniorów i osób indywidualnych. Szczegółowe informacje i rezerwacje: 22 559 32 06, 22 559 32 28, [email protected]. Projekt powstał przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wstęp na wystawę kosztuje od 30 zł za osobę.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto