Julia Maik zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski w pływaniu juniorów 15-letnich ZDJĘCIA

W Ostrowcu kaliszanie pływali w finałach i poprawiali rekordy życiowe.
W Ostrowcu kaliszanie pływali w finałach i poprawiali rekordy życiowe. KKS Kalisz sekcja pływacka
Julia Maik, zawodniczka KKS Włókniarz 1925 Kalisz została wicemistrzynią Polski juniorów 15-letnich na dystansie 50 m stylem grzbietowym podczas zawodów rozgrywanych na basenie „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kaliszanie pływali w finałach i poprawiali rekordy życiowe.

W finale Julia Maik uzyskała czas 29,41 s, który jest jej nowym rekordem życiowym. Podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego musiała uznać wyższość Martyny Piesko z Olimpijczyka 23 Lublin, która jako jedyna w stawce finalistek złamała barierę 29 sekund.

Poza tym Mikołaj Biedka wygrał finał B w konkurencji 100 m stylem klasycznym z wynikiem 1:06,34 i został sklasyfikowany ostatecznie na 11 miejscu, a Julia Kantecka zajęła dziewiąte miejsce w finale B w rywalizacji na 200 m stylem zmiennym, uzyskując czas 2:30,35 min. i zajmując ostatecznie 19 miejsce.

Wcześniej Julia Maik spisała się znakomicie w wyścigu finałowym na 50 m stylem dowolnym. Zawodniczka KKS-u z nowym rekordem życiowym 25,99 s. zajęła czwarte miejsce, a do medalu zabrakło zaledwie 0.03 s!
Zawodniczka KKS Włókniarz 1925 Kalisz zajęła również bardzo wysokie, szóste miejsce na 200 m stylem grzbietowym, uzyskując wynik 2:20,08. W tej samej konkurencji w finale A Mistrzostw Polski wystąpiła także Julia Kantecka, poprawiając życiówkę i zajmując dziewiąte miejsce z rezultatem 2:21,28 min.

W dwóch finałach A zaprezentował się Mikołaj Biedka. Podopieczny trenera Dominika Grudzińskiego zajął dziewiąte miejsce na 50 m stylem klasycznym z wynikiem 30,44 s. oraz 10 na 200 m stylem dowolnym z czasem 2:00,14 min. Ponadto rekordy życiowe ustanawiali Julia Łakomiak (32,74) na 50 m delfinem i w tej samej konkurencji Łukasz Kardoliński (29,14).