Trwają ostatnie przygotowania przed rozpoczęciem wielkiej peregrynacji kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w diecezji kaliskiej. Rozpocznie się ona już 11 września w Kaliszu, w Sanktuarium św. Józefa i potrwa ponad 13 miesięcy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Po uroczystym powitaniu w grodzie nad Prosną wizerunek rozpocznie wędrówkę po kolejnych parafiach diecezji kaliskiej. W każdej będzie przez jedną dobę. Peregrynacja zakończy się 23 października 2011 roku w kaliskiej katedrze.
Uroczystość powitania kopii cudownego obrazu z jasnogórskiego sanktuarium rozpocznie się na placu przed bazyliką o godzinie 16.00 nabożeństwem różańcowym. Na godzinę 17.00 zaplanowano przybycie z Łodzi specjalnego auta-kaplicy i powitanie obrazu. Msza święta będzie koncelebrowana przez prymasa, arcybiskupa Józefa Kowalczyka. Homilię wygłosi arcybiskup Andrzej Dzięga. Odczytany zostanie także telegram papieża Benedykta XVI. Ceremonię uświetni kilkanaście chórów i kilka orkiestr.
- Przygotowania do przyjęcia obrazu w naszej diecezji trwają już od grudnia 2009 roku poprzez modlitewną nowennę. Towarzyszy temu modlitwa, w której jest mowa o tym, że pragniemy zaprosić Maryję w diecezjalne, parafialne i rodzinne progi, by wszyscy poczuli, że jest to szczególny czas - podkreśla ks. prałat Leszek Szkopek, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej.
Będzie to drugie nawiedzenie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Poprzednie trwało od sierpnia 1957 roku aż do roku 1980 i wówczas było elementem przygotowań do milenium chrztu Polski. Wówczas wędrówce obrazu towarzyszyły ogromne emocje.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!