Kalisz: Straż miejska zatrzymała ekshibicjonistę, który obnażał się przed jedną ze szkół

Mężczyznę, który obnażał się publicznie przed uczniami jednej z kaliskich szkół zatrzymali kilka dni temu funkcjonariusze straży miejskiej.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© Andrzej Kurzyński ©)

Strażnicy otrzymali zgłoszenie, że przy jednej z kaliskich szkół przebywa mężczyzna, który ściąga dolną część ubioru i obnaża się publicznie przed uczniami. Natychmiast skierowano tam patrol, który na miejscu ujął mężczyznę, odpowiadającemu podanemu wcześniej rysopisowi.

- Mężczyzna potwierdził, używając przy tym wulgarnych słów, że to on zachowywał się nieobyczajnie przed budynkiem szkoły – mówi Agata Dybioch, rzecznik prasowy Straży Miejskiej Kalisza.

W takiej sytuacji zostały nałożone na niego mandaty karne. Mężczyzna został ukarany za nieobyczajne zachowanie oraz używanie nieprzyzwoitych słów w miejscu publicznym.

- Obnażanie się w miejscu publicznym to nieobyczajny wybryk, czyli wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 zł lub nagany. Sprawcą wykroczenia jest również osoba zachowująca się w ten sam sposób, przebywająca w miejscu prywatnym, jeżeli wywoła zgorszenie – dodaje strażniczka.

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!
∨ Czytaj dalejKalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Komentarze (2)

avatar
avatar
rodyic (gość)

Ciekawe dlaczego nie podano przed którą szkołą to się działo.Czyżby nie chciano uczulić na to rodziców . Ciekawe.Kto mi na to odpowie -

avatar
zyczliwy (gość)

w du.e z taka straza miejska co to tylko patroluja miasto i to samo centrum ja mieszkam na os. Asnyka i raz w zyciu widzialem tu pieszy patrol bo nawet w radiowozie nigdy tu nie widzialem bo po co tylko sie lazi i jezdzi pod ratuszem zeby to pan prezydent widzial a co z reszta miasta sie pytam?? oni to tylko byle wlepic babci mandacik za kupke psa i tylko na tyle ich stac a reszte to dzieki obywatela z naszego mista bo zeby nie zglaszane interwencje to sami nic by nie zrobili! panie prezydencie najwyzsza pora sie tym badziewiem tj. straza wiejska zainteresowac bo pieniazki z budzetu miasta ida w bloto! lepiej wiecej na policje dac a to zlikwidowac idac tym samym za innymi miastami

Wybierz kategorię