(© Andrzej Kurzyński ©)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mężczyznę, który obnażał się publicznie przed uczniami jednej z kaliskich szkół zatrzymali kilka dni temu funkcjonariusze straży miejskiej.

Strażnicy otrzymali zgłoszenie, że przy jednej z kaliskich szkół przebywa mężczyzna, który ściąga dolną część ubioru i obnaża się publicznie przed uczniami. Natychmiast skierowano tam patrol, który na miejscu ujął mężczyznę, odpowiadającemu podanemu wcześniej rysopisowi.

- Mężczyzna potwierdził, używając przy tym wulgarnych słów, że to on zachowywał się nieobyczajnie przed budynkiem szkoły – mówi Agata Dybioch, rzecznik prasowy Straży Miejskiej Kalisza.

W takiej sytuacji zostały nałożone na niego mandaty karne. Mężczyzna został ukarany za nieobyczajne zachowanie oraz używanie nieprzyzwoitych słów w miejscu publicznym.

- Obnażanie się w miejscu publicznym to nieobyczajny wybryk, czyli wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 zł lub nagany. Sprawcą wykroczenia jest również osoba zachowująca się w ten sam sposób, przebywająca w miejscu prywatnym, jeżeli wywoła zgorszenie – dodaje strażniczka.

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

rodyic (gość)

Ciekawe dlaczego nie podano przed którą szkołą to się działo.Czyżby nie chciano uczulić na to rodziców . Ciekawe.Kto mi na to odpowie -

zyczliwy (gość)

w du.e z taka straza miejska co to tylko patroluja miasto i to samo centrum ja mieszkam na os. Asnyka i raz w zyciu widzialem tu pieszy patrol bo nawet w radiowozie nigdy tu nie widzialem bo po co tylko sie lazi i jezdzi pod ratuszem zeby to pan prezydent widzial a co z reszta miasta sie pytam?? oni to tylko byle wlepic babci mandacik za kupke psa i tylko na tyle ich stac a reszte to dzieki obywatela z naszego mista bo zeby nie zglaszane interwencje to sami nic by nie zrobili! panie prezydencie najwyzsza pora sie tym badziewiem tj. straza wiejska zainteresowac bo pieniazki z budzetu miasta ida w bloto! lepiej wiecej na policje dac a to zlikwidowac idac tym samym za innymi miastami