W Kaliszu odbyła się trzecia odsłona Galerii Bezdomnej. Tym razem sformalizowane kilka tygodni temu stowarzyszenie "Poza kadrem" zaprosiło na niecodzienną wystawę do ... schronu przeciwatomowego z okresu zimnej wojny mieszczącego się przy ulicy Granicznej 20.

Inicjatywą bezdomnych galerii jest prezentacja fotografii i innych sztuk wizualnych w ciekawych miejscach i lokalizacjach, tam, gdzie nigdy nie były planowane tego typu wydarzenia. Tym razem kaliska Galeria Bezdomna przyciągnęła 40 wystawców zajmujących się malarstwem, fotografią, czy rękodziełem. Nie zabrakło wśród nich między innymi członków grupy "Poza Kadrem", czy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- Ideą galerii bezdomnych jest to, że każdy może przyjść i się wystawiać. Mamy tutaj przekrój różnych prac. Jeśli chodzi o miejsce, to chcieliśmy znaleźć coś historycznego, tak jak to było w poprzednich miejscach. Wybór padł na schron i się udało. Już szukamy kolejnych miejsc równie historycznych i równie fajnych, żeby zaprezentować nie tylko nasze prace, ale też fajne pomieszczenia, które są w Kaliszu i które warto zwiedzić - tłumaczy Sergiusz Różański ze stowarzyszenia "Poza Kadrem".

Podczas sobotniego wernisażu licznie przybyli goście mieli okazję obejrzeć pokaz capoeira oraz posłuchać muzyki "na żywo". Część publiczności dotarła na miejsce zabytkowym autobusem, kursującym po mieście w ramach uruchomionej niedawno w Kaliszu linii turystycznej.Więcej filmów w serwisie GLOS.TV

Czytaj także: Wystawa fotografii Ryszarda Bienieckiego na kaliskim rynku. ZDJĘCIA, FILM

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!