Wartość skradzionych pierścionków właściciel wycenił na 20 tysięcy złotych – mówi Bożena Majewska Wartość skradzionych pierścionków właściciel wycenił na 20 tysięcy złotych – mówi Bożena Majewska

Wartość skradzionych pierścionków właściciel wycenił na 20 tysięcy złotych – mówi Bożena Majewska (© Andrzej Kurzyński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dochodziła właśnie godzina 13, kiedy w jednym ze sklepów jubilerskich przy ulicy Górnośląskiej w Kaliszu pojawiła się w środę para młodych ludzi zainteresowana rzekomo kupnem porcelany. Po chwili do sklepu wszedł mężczyzna, który dopytywał się o zastawę porcelanową. W ten sposób cała trójka odwróciła uwagę ekspedientki.

Wtedy do sklepu weszła kolejna para młodych ludzi i pani w nieco dojrzalszym wieku, którzy stanęli przy gablocie z biżuterią i zaczęli przyglądać się wystawionym tam pierścionkom. – Mężczyzna interesujący się porcelanową zastawą, która miała być przeznaczona na prezent stwierdził ostatecznie, że jeszcze przemyśli swój wybór i wyszedł. Również młodzi ludzie oglądający porcelanę nic nie kupili i wyszli ze sklepu– wyjaśnia mł. asp. Bożena Majewska z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

„Miłośnicy” biżuterii także opuścili jubilera. Dopiero wtedy pracownica sklepu zorientowała się, że jedna z gablot jest otwarta, a z jej wnętrza „wyparowały” dwa tablety wyłożone złotymi pierścionkami z cyrkoniami. Właściciel sklepu obliczył, że złodzieje ukradli 60 pierścionków wartych około 20 tysięcy złotych.
Zdaniem kaliskiej policji, wszystko wygląda na dobrze zaplanowany skok.

– Nie jest wykluczone, że cała szóstka „klientów”, która była w tym czasie w sklepie jest zamieszana w kradzież. Troje z nich zajęło się odciągnięciem uwagi ekspedientki, a pozostali wykorzystali okazję i dokonali w tym czasie kradzieży – dodaje policjantka.

Policja szuka teraz złodziei, ale nie będzie to łatwe zadanie. W okradzionym sklepie jubilerskim nie ma systemu monitoringu, który mógłby zarejestrować całe zdarzenie. Sporządzone zostały więc portrety pamięciowe sprawców.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!