Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kaliskie kino Centrum przy ul. Łaziennej zaprasza od 2 do 4 listopada na dziesiąta już edycję Festiwalu Duchów. To doskonała oferta dla wszystkich, którzy lubią się bać. Każdego dnia będzie można obejrzeć nawet kilka filmów grozy.

Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję zobaczyć na pokazach przedpremierowych film "Silent Hill: Apokalipsa 3D", który w Polsce wchodzi na ekrany dopiero 9 listopada.

– Będzie ciekawie, a widzowie mogą się gotować na moc niezwykłych wrażeń – mówi Marta Sowizdrzał, kierownik Kina Centrum 3D.

Jak tłumaczy, na festiwalu pokazanych będzie 5 bardzo dobrych filmów, ale głównym punktem programu będzie obraz "Silent Hill: Apokalipsa".

– Będą to pokazy przedpremierowe. Cała Polska zobaczy ten film dopiero 9 listopada, a w Kinie Centrum będzie można go obejrzeć tydzień wcześniej – podkreśla kierownik Kina Centrum 3D. – W zeszłym roku oglądaliśmy poprzednia wersję filmu, a obecna jest zupełnie nową odsłoną tego tytułu i w dodatku jest to film 3D. Mogę zapewnić, że będzie mrocznie, ciekawie i strasznie – dodaje.

– Kolejnym filmem jest "Kronika opętania" – to również świeży tytuł, bardzo ciekawy, świetnie wpisujący się w tematykę horroru. Kolejnym obrazem jest "Internat", który premierę ma 26 października, ale będzie włączony także w repertuar "Festiwalu duchów". Bardzo ciekawym pomysłem na zrobienie horroru jest "Dom w głębi lasu". Zobaczymy tutaj bardzo ciekawy zabieg, jeśli chodzi o konstrukcje gatunkową. Trzeba zobaczyć ten horror, by dowiedzieć się, jak się robi horrory. Zupełnie przełamującym gatunek i ciężar gatunkowy "Festiwalu duchów" jest film "Babycall". Tytuł gościł już w Kinie Centrum w Poniedziałkowym Klubie Filmowym, ale jest to świetny thriller psychologiczny, dlatego zdecydowaliśmy się także włączyć go w repertuar "Festiwalu duchów". To film, który bardzo subtelnie wpisuje się w ideę naszej filmowej imprezy – zachęca szefowa kina.

Całość artystycznej oprawy festiwalu, będzie urozmaicona występami, Teatru Tańca "Szafa". Członkowie trupy zajmą się także działaniami promocyjnymi festiwalu na ulicach Kalisza, stąd już w tym tygodniu można się spodziewać w okolicach ratusza inwazji różnych dziwnych, poprzebieranych postaci.

Dodatkowym elementem "Festiwalu duchów" będą konkursy – miedzy innymi na najlepsze, najbardziej odjazdowe, przebranie halloweenowe. Nagrodami są wejściówki do klubu "Blue", a także zaproszenia na deser dla dwojga, do kawiarni "Swing Cafe".

– Każdy, kto okaże się biletem na "Festiwal duchów" w Kinie Centrum, będzie mógł skorzystać z 50-procentowego rabatu, na wejście do klubu "Blue", czyli kupić dwie wejściówki w cenie jednej. Rabat obowiązuje na wszystkie imprezy w klubie od 2 do 11 listopada – mówi Marta Sowizdrzał. – Za to w "Swing cafe" każdy z biletem na festiwal będzie mógł skorzystać z 20-procentowego rabatu na wszystko – dodaje.

Ponadto w ramach festiwalu zorganizowane zostaną także konkursy na antenie "Radia Centrum", w których będzie można wygrać wejściówki na "halloween party" w klubie "Blue". Dodatkowo wejściówki będą zawierały kupon kwotowy do wykorzystania przy barze klubu.

Festiwal duchów w kinie Centrum 3D

Piątek, 2 listopada
16.30 Kronika opętania
18.05 Internat
19.35 Silent Hill: Apokalipsa 3D
21.15 Babycall
23.00 Dom w głębi lasu

Sobota, 3 listopada
16.30 Babycall
18.15 Dom w głębi lasu
19.55 Silent Hill: Apokalipsa 3D
21.35 Internat
23.00 Kronika opętania

Niedziela, 4 listopada
17.15 Babycall
19.00 Silent Hill: Apokalipsa 3D
20.40 Internat

Bilety:
seanse 2D
15 zł – normalny
12 zł – zbiorowy (od 5 osób) oraz ulgowy

seanse 3D
18 zł – normalny
15 zł – zbiorowy (od 5 osób) oraz ulgowy

45 zł – karnet

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!