Rok i osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych z wyjątkiem traktorów przez dwa lata, 1000 zł grzywny, to kara jaką Sąd Rejonowy w Kaliszu wymierzył kierowcy poloneza, który w marcu ub.r. wjechał w grupę młodych kolarzy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Czternastu sportowców trafiło do szpitali. 53-letni wówczas mieszkaniec powiatu kaliskiego prawdopodobnie zasnął za kierownicą. Mężczyzna początkowo nie przyznawał się do winy. Tłumaczył też, że jego stan psychiczny nie pozwala mu na udział w postępowaniu. Podczas ostatniej rozprawy sprawca wypadku przyznał się jednak do winy. Sąd ograniczył więc postępowanie do przesłuchania mężczyzny i przeanalizowania zebranych dowodów. Mężczyzna ma dodatkowo zapłacić nawiązki na rzecz każdego z poszkodowanych cyklistów w wysokości od 1000 do 5000 zł. W sumie daje to kwotę około 40 tys. zł. Choć kierowca przyznał się do winy, z wyrokiem nie zgadza się jego obrońca i zapowiada złożenie apelacji.
- Wniosek o nawiązki prokuratura powinna złożyć na początku procesu. Nie ma też konieczności, aby zabierać mojemu klientowi prawo jazdy na tak długi okres. Jego wina jest znikoma - uważa mecenas Michał Królikowski.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!