Kaliszanin Wiktor Cegła został mistrzem Polski w brazylijskim jiu jitsu! ZDJĘCIA

Kaliszanin Wiktor Cegła został mistrzem Polski w brazylijskim jiu jitsu
Kaliszanin Wiktor Cegła został mistrzem Polski w brazylijskim jiu jitsu MMA Tornado Kalisz
W hali LOSIRu w Luboniu odbyła się największa impreza chwytanych sportów walki w kraju - 9 Mistrzostwa Polski w jiu jitsu No GI. Rywalizowało ponad 1500 zawodniczek i zawodników reprezentujących BJJ, jiu jitsu, zapasy, judo i sambo, w tym trzech kaliszan.

Najlepiej z zawodników prowadzonych podczas tych zawodów przez Macieja Haładyna spisał się Wiktor Cegła. 17-letni uczeń Zespołu Szkół Gastronomicznych przed rokiem w kategorii juniorów wagi ciężkiej zdobył srebrny medal, a tym razem nie miał sobie równych. Kaliszanin wyraźnie wygrał na punkty wszystkie swoje walki, pokonując m.in. w półfinale 6:0 Jakuba Berkowskiego (Husaria MMA Włocławek), a w walce finałowej aż 18:0 Olafa Sobania (Sparta Gold Team Polska). To jego pierwszy tytuł MP w brazylijskim jiu jitsu.
Z kolei 16-letni Jakub Ubych, po zaciętym początku, przegrał decyzją sędziowską swoją walkę eliminacyjną. Natomiast 13-letni Jakub Haładyn, były medalista mistrzostw Polski dzieci, pierwszy raz startujący w kategorii juniorów młodszych, nie zmieścił się w sobotę w swoim limicie wagowym... Zdyskwalifikowało go 100 gram nadwagi.
To był pierwszy start zawodników MMA Tornado Kalisz w 2019 roku.