Kanonizacja Jana Pawła II, to wydarzenie, które postanowiło uczcić Archiwum Państwowe w Kaliszu. Placówka uruchomiło kolejną już wystawę on-line pod tytułem "Jan Paweł II – takim go pamiętamy"

Kanonizacja Jana Pawła II, to kolejna okazja do zaprezentowania kolejnych zbiorów Archiwum Państwowego w Kaliszu na wirtualnej wystawie. Tym razem placówka zaprasza na swoją stronę internetową do obejrzenia wystawy online zatytułowanej "Jan Paweł II – takim go pamiętamy".

Kanonizacja Jana Pawła II. Archiwum otworzyło wystawę on-line- W tym szczególnym dla Polaków dniu chcieliśmy uczcić uroczystość, podczas której Jan Paweł II oraz Jan XXIII zostaną ogłoszeni świętymi Kościoła katolickiego. Wystawa składa się z dwóch części: pierwsza część jest skupiona na sylwetce Ojca Świętego, a druga na wydarzeniach, które wiążą się z jego postacią - informują organizatorzy wystawy.

Wśród materiałów archiwalnych znajdziemy nie tylko ilustracje z wizerunkiem papieża, ale ciekawe materiały, które dotyczą jego pielgrzymki do kraju w 1997 roku (m. in. kartki okolicznościowe upamiętniające wizytę, notatki zespołów powołanych do jej przygotowania, zdjęcia oraz relacje), jak również zdjęcie tablicy z aktem chrztu Karola Wojtyły czy plakaty z programem obchodów dni papieskich. Więcej na www.archiwum.kalisz.pl

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kalisz@naszemiasto.pl

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!