KKS Kalisz łatwo pokonał Leśnika Manowo [FOTO]

KKS Kalisz - Leśnik Manowo 4:1
KKS Kalisz - Leśnik Manowo 4:1 Karina Zachara
KKS Kalisz w ostatnim w tym sezonie meczu na własnym boisku zwyciężył Leśnika Manowo 4:1. Miejscowi mieli ogromną przewagę i wiele sytuacji bramkowych

Ten mecz kibice KKS Kalisz zapamiętają raczej nie ze względu na wynik. Długo wspominana będzie bramka dla gości zdobyta po błędzie kaliskiego bramkarza. Miejmy natomiast nadzieję, że warto będzie wspomnieć ten czwartek, bo kariery zrobią debiutanci w kaliskim zespole seniorów - niespełna 16-letni Miłosz Matuszewski i 17-letni Szymon Janczak.

Goście z Manowa spóźnili się na mecz, ale lepiej dla nich byłoby, gdyby w ogóle nie przyjechali. Kaliszanie grali na stojąco, a i tak co rusz stwarzali sytuację bramkową. Pierwszy gol padł w 15 minucie, po idealnym, prostopadłym podaniu niespełna 18-letniego Jakuba Budrowskiego i płaskim strzale Rafała Jankowskiego. Najlepszy strzelec KKS Kalisz zdobył tym samym pierwszą bramkę na wiosnę z akcji, bo wcześniej pięć razy trafiał tylko z rzutów wolnych i karnych.

W 19 minucie gospodarze mieli rzut karny, po faulu na bardzo aktywnym Patryku Palacie. Wykonawcą i to perfekcyjnym był Łukasz Grabowski. W 24 minucie "Jankes" uderzył z 16 m nad poprzeczką, ale dwie minuty potem zrehabilitował się i wykorzystał podanie Stayko Stoycheva. W 33 minucie powinno być 4:0, ale Palat z kilku metrów nie trafił w bramkę.

Po przerwie trwało oblężenie bramki gości. W 49 minucie Michał Grzesiek przegrał pojedynek z bramkarzem Leśnika. Minutę potem Stoychev uderzył tuż nad okienkiem, a chwilę potem znów po jego uderzeniu piłka przeleciała centymetry nad poprzeczką. W 61 minucie lewą stroną przedarł się Jankowski, a jego podanie wykorzystał Marcin Tomaszewski. Kilkanaście sekund potem strzelec zszedł z boiska, a zastąpił go debiutant Matuszewski.

Miejscowi nadal atakowali, a najlepszej chyba okazji nie wykorzystał Jankowski, który z bliska uderzył głową obok bramki. W 83 minucie Leśnik miał rzut wolny niemal na środku boiska. Mateusz Bień uderzył po ziemi, a Artur Melon interweniował tak niefortunnie, że piłka wpadła do siatki.

KKS Kalisz - Leśnik Manowo 4:1 (3:0)

1:0 Rafał Jankowski 15, 2:0 Łukasz Grabowski 19, karny, 3:0 Rafał Jankowski 26, 4:0 Marcin Tomaszewski 61, 4:1 Mateusz Bień 83, wolny.
KKS Kalisz: Artur Melon - Dominik Domagalski, Mateusz Gawlik, Michał Grzesiek (67 Jakub Kania), Łukasz Grabowski (72 Szymon Janczak) - Marcin Lis, Jakub Budrowski, Stayko Stoychev, Marcin Tomaszewski (62 Miłosz Matuszewski) - Rafał Jankowski, Patryk Palat (81 Mikołaj Szlacheta).

Pogoń II Szczecin - Vineta Wolin 2-0

Do II ligi awansowała Gwardia Koszalin, którą KKS pokonał u siebie 2:0 i na wyjeździe 1:0.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani