KKS Kalisz na początek rundy wiosennej przegrał 0:1 z Pogonią [FOTO]

KKS Kalisz - Pogoń Lębork 0:1
KKS Kalisz - Pogoń Lębork 0:1 Karina Zachara
W pierwszym meczu rundy wiosennej w trzeciej lidze KKS Kalisz uległ na własnym boisku Pogoni Lębork 0:1. Po zakończeniu spotkania okazało się, że Marcin Lis ma pękniętą kość w ręce.

Nie był to wielki mecz w wykonaniu obu zespołów przede wszystkim dlatego, że przyjezdni od początku skoncentrowani byli na obronie. W pierwszej połowie piłkarze KKS Kalisz mieli przewagę, ale nie potrafili stworzyć dogodnej okazji na zdobycie gola. Groźnie, ale minimalnie nieclenie z daleka strzelali Błażej Ciesileski i Patryk Palat.

W 40 minucie Marcin Lis sfaulował w polu karnym Adriana Kochanka i sędzia podyktował jedenastkę. Fantastycznie spisał się Artur Melon, który poradził sobie z uderzeniem Marcina Kajcy. W rewanżu gola mógł zdobyć Ciesielski, ale Maciej Szlaga świetnie sobie poradził z jego strzałem.

Po przerwie nadal na bramkę gości strzelali kaliszanie. Stayko Stoychex, Dominik Domagalski i Palat tuż obok, albo nad bramką, a z główkami Roberta Jankowskiego i Mateusza Gawlika poradził sobie Szlaga.

W 87 minucie Pogoń szybko wznowiła grę z autu, przed Melonem znalazł się Arkadiusz Byczkowski, który nie zmarnował okazji.

KKS Kalisz – Pogoń Lębork 0:1 (0:0

0:1 Arkadiusz Byczkowski 87.
KKS Kalisz: Artur Melon – Dominik Domagalski, Damian Czech, Mateusz Gawlik, Łukasz Grabowski, Marcin Lis, Stayko Stoychev (81. Marcin Tomaszewski), Ivelin Kostov, Patryk Palat, Błażej Ciesielski (73. Yuki Nemoto), Rafał Jankowski
Pogoń Lębork: Maciej Szlaga – Daniel Górski, Wojciech Musuła, Michał Szałek, Adrian Kochanek, Marcin Kajca, Maciej Szymański (75. Joshua Balogun Kayode), Mateusz Madziąg, Fabian Słowiński, Daniel Wólkiewicz (72. Mateusz Wesserling), Damian Formela (46. Arkadiusz Byczkowski)
Żółte kartki: Patryk Palat (KKS Kalisz), Maciej Szymański, Michał Szałek (Pogoń Lębork)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0